ADANA BÜYÜKŞEHİR NİYET AKADEMİ’NİN KARAİSALI ŞUBESİ AÇILDI 

featured
service

ADANA BÜYÜKŞEHİR NİYET AKADEMİ’NİN KARAİSALI ŞUBESİ AÇILDI 

Kadınları güçlendirmek ve kadınlara meslek edindirmek amacıyla, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Nitelikli İşgücü Yetiştirme (NİYET) Akademi’nin Karaisalı Şubesi açıldı. 

Aşçılık, yabancı dil, muhasebe ve bilgisayar dallarında erkeklerin de yer aldığı; işaret dili, seramik, spor, müzik, okuma yazma, çinicilik, el sanatları, örgü, dokuma, punch, büro yönetimi ve sekreterlik, dünya mutfağı, muhasebe ve finansman, düz dikiş makinası branşlarında ise özellikle kadınların eğitim aldığı NİYET Akademi’nin Karaisalı Şubesi’nin açılışına; Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, siyasiler, meclis üyeleri, muhtarlar, kadınlar ve Karaisalılar katıldı.

“SEYHAN’DA BAŞLADIK, BÜYÜKŞEHİR’DE DEVAM ETTİRİYORUZ”

NİYET Akademilerin önemine değinen Başkan Karalar, “Kadınlarımız meslek öğrensin, üretsin, para kazansın ve ailesine, çocuklarına destek olsun istiyoruz. Bu amaçlarla kurduğumuz NİYET Akademileri yaygınlaştırıyoruz. Karaisalı Şubesi’ne şimdiden çok yoğun talep var. Üç sınıf doldu, yeni sınıflar açılması için de yoğun başvuru var. Seyhan Belediyesi’nde başladığımız bir işti bu. Orada kadınlara meslek edindirme kurslarımız vardı. Bunu Büyükşehir’de de devam ettiriyoruz” dedi. 

BÖLGEDEKİ ÜRETİCİYE HARNUP FİDESİ DAĞITILDI 

Karasalı Şubesi’nin açılışıyla birlikte bölgedeki üreticilere harnup fidesi de dağıtıldı. 750-800 dönümde harnup ekileceğini söyleyen Karalar, daha önce Karaisalı’da yüz binlerce domates fidesi dağıtıldığını aktardı. Karalar, “Bu yıl 8 bin harnup fidesi dağıtılıyor. Katma değeri yüksek, değerli bir ürün. İlçelerimizde milyonlarca çilek, lavanta fidesi dağıttık, dağıtmaya devam ediyoruz. Sıradan bir belediyecilik anlayışımız yok. Rutin işlerimizin yanında sosyal belediyecilik anlayışıyla da hareket ediyoruz. Ayrıca Karaisalı’da Halk Kart dağıtımı da gerçekleştiriyoruz. Halk Kart dağıtırken siyasi değil, insani davranıyoruz. Siyasi parti ayrımı yapmıyoruz” diye konuştu.

 

ADANA BÜYÜKŞEHİR NİYET AKADEMİ’NİN KARAİSALI ŞUBESİ AÇILDI 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!