ADANA BÜYÜKŞEHİR’DEN ‘İKİNCİ YÜZYILIN BİRİNCİ KOŞUSU’

featured
service

ADANA BÜYÜKŞEHİR’DEN ‘İKİNCİ YÜZYILIN BİRİNCİ KOŞUSU’

Adana Valiliği’nin 5 Ocak Adana’nın Kurtuluşu kutlama programında yer alan ve Adana Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen 13. Uluslararası Yarı Maratonu, 8 Ocak 2023 Pazar günü koşulacak. ‘İkinci Yüzyılın Birinci Koşusu’ sloganıyla gerçekleşecek koşunun tanıtım toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Katılımcı sayısının artması sevindirici, Adana’ya ilgi artıyor” dedi.

13. Uluslararası Yarı Maratonu’nun tanıtım toplantısı, Adana Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu’nda düzenlendi.

Toplantıya, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Atletizm Federasyonu Adana İl Temsilcisi Serdal Kadıoğlu , Türkiye’nin önemli uzun mesafe koşucularından milli atlet Mehmet Yurdadön ile Adana Büyükşehir Belediyesi bürokratları katıldı.

Konuşmasına, 5 Ocak Kurtuluş Bayramı’nın önemine vurgu yaparak başlayan Başkan Zeydan Karalar, “Mustafa Kemal Atatürk’ün dehasının görüldüğü ve Adanalıların kahramanlığını, yiğitliğini gösterdiği zaferimizi kutluyoruz. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz Adana Kurtuluş Yarı Maratonu geleneksel hale geldi. Bu tür faaliyetler hem sporun gelişmesi hem de Adana’nın tanıtımı için önem taşıyor. Adana’da yapılan festivaller, kültür-sanat aktiviteleri, spor organizasyonları kentin tanıtımına katkı sağlıyor, şehri yukarıya taşıyor” dedi.

KATILIM SAYISINDA ÖNEMLİ ARTIŞ

Başkan Zeydan Karalar, 2018’de 882 olan katılımcı sporcu sayısının bu yıl 2500’e yükseldiğini belirtti. Koşu sonrası 180 sporcuya toplam 389 bin 250 lira ödül dağıtılacağı bilgisini de veren Başkan Zeydan Karalar, LÖSEV ve Türk Eğitim Vakfı gibi önemli yardım kuruluşlarının organizasyonda yardım kampanyaları düzenleyeceğine de değindi.

Başkan Zeydan Karalar, “Bu yarışları başta Valiliğimiz olmak üzere ilgili dinamiklerin birlikteliğiyle gerçekleştiriyoruz. Birlikten kuvvet doğacağını bilerek hareket ediyoruz.  Adana’ya ilginin çok arttığı bir döneme giriyoruz” dedi.

ADANA BU TÜR ORGANİZASYONLAR İÇİN TERCİH EDİLEN ŞEHİR

Ünlü milli atlet Mehmet Yurdadön ise yerel yönetimlerin el atmadığı organizasyonların başarılı olamadığını belirterek, Adana’nın güzel havası, ovada bulunması ve insanlarının sıcaklığıyla, bu tür etkinliklere ev sahipliği yapacak en elverişli şehirlerden biri olduğunu kaydetti. Sporcuların, bu özelliklerinden dolayı Adana’ya gitmek istediklerini vurgulayan Yurdadön, önemli atletlerin Adana’da olacağını açıkladı.

Art’s Magazin  Yurt

ADANA BÜYÜKŞEHİR’DEN ‘İKİNCİ YÜZYILIN BİRİNCİ KOŞUSU’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!