ADANA BÜYÜKŞEHİR’DEN KOZANLI ÜRETİCİYE DESTEK 

featured
service

ADANA BÜYÜKŞEHİR’DEN KOZANLI ÜRETİCİYE DESTEK 

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Kozan ilçesindeki bal üreticilerine ve koyun-keçi besicilerine mobil güneş enerjisi paneli, büyükbaş hayvan üreticilerine de buzağı yemi dağıtıldı.

Büyükşehir Belediyesi, üreticinin desteklenmesiyle ilgili hizmetler kapsamında Kozan ilçesinde bin 264 torba buzağı büyütme yemi ile 390 adet mobil güneş enerjisi paneli dağıttı. Kozan Şehit Mustafa Fehmi Kubilay Meydanı’nda düzenlenen dağıtım törenine Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, CHP Adana Milletvekilleri, Millet İttifakı il ve ilçe yöneticileri, meclis üyeleri, üreticiler, Kozanlılar, bürokratlar ve konuklar katıldı.

Konuşmasında Kozan’ın tarım bakımından ve bal üretimi açısından gücüne değinen Başkan Zeydan Karalar, arıcılık yaparken kırsalda ailelerinden uzak kalan, evlerinden uzakta koyun-keçi otlatan üreticilerin aydınlatma, telefon şarj etme gibi ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için toplamda yaklaşık 2 bin mobil güneş enerjisi paneli dağıttıklarını açıkladı. 25 yıl ömrü olan panellerin önemli bir eksiği gidereceğini belirten Karalar, hayvancılıkla uğraşan küçük üreticiye verilen desteğin de devam ettiğini duyurdu. 

Karalar, “Bugün 400 hayvan üreticisine yem dağıtıyoruz. Dağıttığımız yem üçüncü aydan altıncı aya kadar buzağıların beslenmesinde kullanılıyor. Yem enerji ve protein açısından çok zengin, buzağıların sindirime uygun özellikte. Hayvanların gelişimi açısından içeriği çok zengin bir yem” dedi.

Art’s Magazin  Yurt

ADANA BÜYÜKŞEHİR’DEN KOZANLI ÜRETİCİYE DESTEK 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!