ADANA BÜYÜKŞEHİR’DEN KURTULUŞUN 101. YIL DÖNÜMÜNDE RESEPSİYON

featured
service

ADANA BÜYÜKŞEHİR’DEN KURTULUŞUN 101. YIL DÖNÜMÜNDE RESEPSİYON

5 Ocak Adana’nın Kurtuluş Bayramı dolayısıyla Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde resepsiyon düzenlendi.  

Kurtuluşun 101’inci yıl dönümü, düzenlenen resepsiyonla bir kez daha kutlandı. Resepsiyona, Adana Valisi Süleyman Elban, milletvekilleri, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, kent protokolü ve konuklar katıldı. Resepsiyonda katılımcılara hitap eden Başkan Zeydan Karalar, sözlerine, “101 yıldır biriz, 100 yıldır özgürüz” diyerek başladı.

Başkan Karalar, konuşmasına şöyle devam etti:

“CUMHURİYET’İN 100. YILINI DA AYNI COŞKUYLA KUTLAYACAĞIZ”

“Bizlere zaferi kazandıran, şehrimizi ve ülkemizi işgalden kurtaran başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, yiğit, kahraman Adanalılara şükran borcumuz var. 2023 yılı Cumhuriyetimizin de 100’üncü yılı. Geçen yıl Adana’mızın 100’üncü kurtuluş yıl dönümünü bütün kentin katılımıyla, birliktelik ve coşku içinde kutladık. Bu yıl da Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını aynı coşku, heyecan ve birliktelikle kutlayacağız inşallah. 

İşgal güçleri modern silahlara ve teçhizata sahipti. Ancak onlar karşılarında Mustafa Kemal Atatürk gibi askeri ve siyasi bir deha olduğunu unuttular. Onlar karşılarında esareti asla kabul etmeyecek yiğit, kahraman Adanalılar bulunduğunu unuttular. Adana’nın dört bir yanında büyük mücadeleler oldu. İnanç, modern işgal kuvvetlerini alt etti. Sonunda inananlar kazandı.”

Art’s Magazin  Yurt

ADANA BÜYÜKŞEHİR’DEN KURTULUŞUN 101. YIL DÖNÜMÜNDE RESEPSİYON

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!