ADANA’DA ‘13. ULUSLARARASI YARI MARATONU’ KOŞULDU

featured
service

ADANA’DA ‘13. ULUSLARARASI YARI MARATONU’ KOŞULDU

Adana’nın kurtuluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen ‘13. Uluslararası Yarı Maratonu’nda bu yıl çocuk koşusu, engelli koşusu, 10 kilometre koşusu, 21 kilometre koşusu ve halk koşusu yapıldı. 

5 Ocak Adana’nın Kurtuluşu kutlama programında yer alan ve Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘13. Uluslararası Yarı Maratonu’ koşuldu. ‘İkinci Yüzyılın Birinci Koşusu’ mesajıyla yapılan yarı maraton başlamadan önce düzenlenen törene; Adana Valisi Süleyman Elban, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, bürokratlar, konuklar ve sporseverler katıldı.

Adana Valisi Süleyman Elban yaptığı konuşmada, “5 Ocak’ın anlamını hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu özel gün için yaptığımız kutlamalar kapsamında geleneksel maratonumuz düzenleniyor. Bugünün anlam ve önemine uygun olarak yapılan yarışmada sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.

Başkan Zeydan Karalar da şunları söyledi:

“Maratonumuza katılan sporcu sayısının her yıl artmasını büyük bir mutlulukla takip ediyoruz. Bu yıl rekor katılımla 2 bin 500 yarışmacımız var. Bin 700 sporcumuz başka illerden geldi. 130 yabancı sporcu katılımı mevcut. Yabancı sporcu sayısı olarak da bu yıl katılım geçmiş yıllara oranla daha fazla. Bu yıl Adana’mızın kuruluşunun 101’inci yılı ve bu yıl Cumhuriyetimizin de 100’üncü kuruluş yıl dönümü.”

Art’s Magazin  Yurt

ADANA’DA ‘13. ULUSLARARASI YARI MARATONU’ KOŞULDU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!