ADANA’DA KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ‘SEN DE YAZ’ PANOLARI KURULDU

featured
service

ADANA’DA KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ‘SEN DE YAZ’ PANOLARI KURULDU

Adana Büyükşehir Belediyesi, kadına yönelik şiddetle mücadelede farkındalık yaratmak üzere başlattığı 16 günlük aktivizm programı kapsamında Adana’nın en işlek noktalarına ‘Sen de Yaz’ panoları kuruldu.

Adana Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı’nca İnönü Parkı, Büyüksaat, Adnan Menderes Bulvarı, Baraj Yolu Duygu Kafe, Güney Yıldızı Parkı, Kenan Evren Bulvarı, Sarıçam’da Yıldırım Beyazıt Mahallesi, Yüreğir’de ise Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’na ‘Şiddete Karşı Sen de Yaz’ panosu kuruldu.

Panolara yüzlerce kişi tarafından şiddet karşıtı mesajlar yazıldı, kadına yönelik şiddetin önlenmesiyle ilgili mesaj verildi. 1500 kişiye, kadına yönelik şiddet ile ilgili bilgilendirme broşürü, çocuk ihmal ve istismarı bilgilendirme broşürü ile KADES broşürü dağıtıldı.

İnönü Parkı’nda Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından kadına yönelik şiddetle ilgili farkındalık yaratmak amacıyla stant kuruldu, kadına yönelik şiddetle ilgili bilgilendirme broşürü dağıtıldı. Ayrıca kadınların şiddete maruz kalmaları durumunda 7/24 ulaşabilecekleri numaraların bilgisi verildi.

ADANA’DA KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ‘SEN DE YAZ’ PANOLARI KURULDU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!