ADANA’DA KÜÇÜKOBA MEZARLIĞI’NA YAPILACAK CAMİNİN TEMELİ ATILDI 

featured
service

ADANA’DA KÜÇÜKOBA MEZARLIĞI’NA YAPILACAK CAMİNİN TEMELİ ATILDI 

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Seyhan ilçesindeki Küçükoba Mezarlığı’na yapılacak caminin temeli, düzenlenen törenle atıldı. 

Temel atma törenine, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Seyhan Müftüsü Mehmet Yaman, konuklar ve Küçükoba halkı katıldı. 

Kutsal bir işe vesile olmanın sevincini yaşadıklarını belirten Başkan Karalar, “Küçükoba Mezarlığı’nın cami eksiği vardı ve bu eksiği gidermek bize nasip oldu. Kısmet bugüneymiş. Biz yöneticilerin görevlerinden biri; vatandaşlarımızın inançlarına uygun şekilde, özgürce yaşamalarına olanak tanımaktır” dedi.

Adanalılar’a eşit şekilde, ayrım yapmadan hizmet etme kararlılığında olduklarını da aktaran Karalar, sözlerine şöyle devam etti: 

“ADANA HOŞGÖRÜ VE KARDEŞLİK KENTİDİR”

“Bizim yöneticilik anlayışımızda sadece çok oy aldığımız yerlere hizmet etmek diye bir şey yoktur. Hizmeti vatandaşlarımıza olabildiğince eşit şekilde götürüyoruz. Dinimizin gereği de budur, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün önerdiği yöneticilik şekli de budur. Bu toplumu birlikte, kardeşçe yaşatmak bizim en temel görevimizdir. Adana zaten bir hoşgörü ve kardeşlik kentidir. Çok sayıda kökenden ve mezhepten insan Adana’da kardeşçe yaşar. Bu bizi çok mutlu ediyor.”

Seyhan Müftüsü Yaman da “Rabbimiz, bu camide ibadet yapılacak, hayır yapılacak günlere ulaşmayı nasip etsin. Vatanımız çok güzel ama Adana bir başka güzel şehir. Adana’nın insanı çok sıcak, güzel. Yakınları defnedilmiş insanlarımız buraya geliyorlar ve ibadetlerini yapabilecekleri bu cami için emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Rabbim inşallah ezanımızı, camilerimizi cennet vatanımızda daim eylesin” diye konuştu. 

 

ADANA’DA KÜÇÜKOBA MEZARLIĞI’NA YAPILACAK CAMİNİN TEMELİ ATILDI 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!