ADANA’DA YAYA GÜVENLİĞİNİN SAĞLANMASI İÇİN YAPILACAK ÜST GEÇİDİN TEMELİ ATILDI

service

ADANA’DA YAYA GÜVENLİĞİNİN SAĞLANMASI İÇİN YAPILACAK ÜST GEÇİDİN TEMELİ ATILDI

Adana Büyükşehir Belediyesi, Fevzi Çakmak Kız Öğrenci Yurdu önünde, uzun yıllardır yaşanan yaya güvenliği sorununu ortadan kaldırmak için inşa edeceği üst geçidin temelini, düzenlediği törenle attı. 

Yaya üst geçidinin temel atma törenine, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, öğretim üyeleri, öğrenciler ve konuklar katıldı. Yurttan çıkarken ve yurda girerken, bölgede ışıklandırma olmasına rağmen kazaların meydana geldiğini söyleyen öğrenciler, taleplerinin karşılanmasının, ailelerinin ve kendilerinin endişelerini azalttığını belirterek, Büyükşehir’e teşekkürlerini iletti. 

Rektör Tuncel de üst geçidin önemine değinerek, “Bu projeye imza atan Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Zeydan Karalar’a teşekkür ediyorum. Güvenlik açısından bizler ve öğrencilerimiz için büyük önem taşıyan bir hizmet. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Üst geçidin yapılacağı noktada kendisinin de şahit olduğu kazalar yaşandığını belirten Başkan Zeydan Karalar ise şöyle konuştu:

“Kardeşlerimizi trafik teröründen kurtaracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çukurova Üniversitesi bizim gururumuz. Giderek daha önemli bir üniversite haline geliyor. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi de Çukurova Üniversitesi de sadece Adana’ya değil, büyük bir bölgeye hizmet veren kurumlarımız. Başta rektörümüz olmak üzere, hocalarıma teşekkür ediyorum. Sağlık çalışanlarımızın pandemide hayatlarını hiçe sayarak ortaya koydukları özverili çalışmaları da hiç unutmayacağız.”

Bölgede daha önce üniversite yönetiminin isteğiyle, trafik sıkışıklığı sorununun çözülmesi adına bir kavşak çalışması gerçekleştirdiklerini, üniversitede farklı kulvarlarda çalışmalar yaptıklarını sözlerine ekleyen Başkan Zeydan Karalar, kent genelinde önemli hizmetleri hayata geçirdiklerini ve bunlara yenilerini ekleyeceklerini dile getirdi. 

Art’s Magazin  Yurt

ADANA’DA YAYA GÜVENLİĞİNİN SAĞLANMASI İÇİN YAPILACAK ÜST GEÇİDİN TEMELİ ATILDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!