ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN, ATATÜRK YAŞAM KÖYÜ’NDE GENÇLERLE SOHBET ETTİ 

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN, ATATÜRK YAŞAM KÖYÜ’NDE GENÇLERLE SOHBET ETTİ 

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Atatürk Yaşam Köyü içinde bulunan ders kafeleri ziyaret ederek sınava hazırlanan gençlerle sohbet etti. Belediye psikologları tarafından sınav kaygısıyla baş etmenin yollarının anlatıldığı programa katılan Başkan Çetin, gençlere öğrencilikte edindiği deneyimleri anlattı.

Atatürk Yaşam Köyü’nde yer alan ders kafelerde sınavlara hazırlanan gençleri ziyaret eden Başkan Çetin, önce belediye bünyesindeki psikologların sınav kaygısıyla baş etmenin yolları konulu eğitim programını takip etti. Ardından gençlerle sohbet eden Başkan Çetin, öğrencilikte edindiği deneyimleri paylaştı.

Her öğrencinin mutlaka bir üniversite bitirmesi gerektiğini belirten Çetin, “Diliyorum ki hepiniz istediğiniz bölümlere girersiniz ve sevdiğiniz mesleği yaparsınız. Ama üniversite okumayı sadece meslek sahibi olmak olarak düşünmeyin. Üniversite okumak insan hayatına çok şey katan deyimler kazanmanızı da sağlar” dedi.

Kendisinin siyasi bir aileden geldiğini ve gençlere de siyasetle ilgilenmelerini öneren Çetin, şöyle devam etti:

“İki tür siyasetçi vardır; birisi dağcı, diğeri paraşütçü. Dağcılar bilirsiniz büyük emekler vererek zirveye tırmanırlar. Bunlar gerçekten bulundukları yere hak ederek gelmişlerdir. Bir de paraşütçüler vardır. Bunlar kendilerine göre doğru zamanda bir uçağa binerler ve paraşütle zirveye konarlar. Yani hiçbir emek vermeden zirvede boy gösterirler. Aslolan dağcı olmaktır, emek vermektir.”

Art’s Magazin  Yurt

ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN, ATATÜRK YAŞAM KÖYÜ’NDE GENÇLERLE SOHBET ETTİ 

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!