ÇUKUROVA BELEDİYESİ’NİN ‘ROBOTİK KODLAMA’ EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÇUKUROVA BELEDİYESİ’NİN ‘ROBOTİK KODLAMA’ EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Çukurova Belediyesi Tesisler Müdürlüğü’nün, Gülen Yüzler Semt Kreşleri’nde başlattığı robotik kodlama eğitimleri devam ediyor.

Tesisler Müdürlüğü’nün, ilçede faaliyet gösteren Gülen Yüzler Semt Kreşleri’nde başlattığı robotik kodlama eğitimleri hem çocuklardan hem de ailelerinden ilgi görüyor. İlçede faaliyet gösteren 9 semt kreşinde, 3 ila 5 yaş arasındaki çocuklar, verilen robotik kodlama ve oyun eğitimleriyle geleceğe hazırlanıyor. Tiny adı verilen robota, programlar yükleyen ve günlük yaşamda yapması gerekenleri kodlayan çocuklar, hayal dünyalarıyla analitik düşünceyi birleştirerek yaratıcılıklarını geliştiriyor. 

Robotik kodlama becerisinin ve düşüncesinin önemini anlatan kurs öğretmeni Cansu Arguz Yakut, robotik kodlamanın geleceğin dünyasının yeni anlayışı ve çözüm mekanizmalarının temeli olduğunu söyleyerek, Türkiye’de çok az sayıda kreşlerde bu eğitimlerin verildiğinin altını çizdi. Robotik kodlamanın önce bir oyun gibi çocuklara sevdirildiğini, sonra da robot Tiny’e talimatlar ve planlamalar yükleyerek çocukların düşünme ve analitik zekalarının geliştirmeye çalıştıklarını anlatan Yakut, bu yeni çağın eğitim modelini başarıyla uyguladıklarını, ülkenin geleceği olan çocuklara Başkan Soner Çetin’in talimatıyla en son teknolojik becerileri ve düşünceleri kazandırmaya çalıştıklarını aktardı. 

Çukurova Belediyesi Başkanı Soner Çetin ise eğitimde fırsat eşitliği ilkesinden yola çıkarak, Çukurovalı çocukları bilim ve teknoloji ile buluşturduklarını belirterek, “Robotik kodlamanın, geleceğin dili olarak adlandırıldığını biliyoruz. Dünyanın gelişmiş ülkelerinin eğitim programlarına baktığımızda, robotik kodlamanın önemli bir yeri olduğunu görüyoruz. Çukurova Belediyesi olarak, geleceğin dili olarak adlandırılan bu programdan çocuklarımızı mahrum bırakamazdık. Onlar geleceğimiz ve bizlerde geleceğimize önem veriyoruz” diye konuştu. 

 

Art’s Magazin  Yurt

ÇUKUROVA BELEDİYESİ’NİN ‘ROBOTİK KODLAMA’ EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!