ÇUKUROVA BELEDİYESİ’NİN SEMT KREŞLERİ’NDEN YENİ EĞİTİM PROGRAMI 

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÇUKUROVA BELEDİYESİ’NİN SEMT KREŞLERİ’NDEN YENİ EĞİTİM PROGRAMI 

Çukurova Belediyesi Gülen Yüzler Semt Kreşleri’nde deprem öncesi Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırladığı müfredata uygun olarak verilen derslerin yerine, özel bir program uygulanarak çocukların eğlence ile oyun terapilerini merkeze alarak rutine dönmeleri hedefleniyor. 

Gülen Yüzler Semt Kreşleri, aileler kadar deprem stresini yaşayan ve bunu ifade etmekte zorlanan çocuklar için psikologların da desteğiyle özel eğitim ve eğlence programları düzenliyor. Bu kapsamda Semt Kreşleri, depremlerin ardından çocukların yüzlerini güldürmek ve korkularını hafifletmek amacıyla bir dizi eğitim programı uygulamaya başladı.

Çukurova Belediyesi’nin tüm kreşlerinde uygulanan yeni eğitim programıyla ilgili bilgi veren okul öncesi ve çocuk gelişimi öğretmeni Gülşen Ayan, çocuklarda gözle görülür bir tedirginlik halinin olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Boyama ve resim etkinliklerine ağırlık veriyoruz, bu şekilde çocukların iç dünyasını keşfetmeye çalışıyoruz. Travmalarını atlatmakta zorlanan çocuklarımız için hemen psikologlarımız devreye giriyor. Modern danslar, halk oyunları, robotik kodlama, bahçe oyunları, yarışmalar, müzikli İngilizce saatleriyle sosyalleşmeleri sağlayarak, uyum sürecini hızlandırmaya çalışıyoruz.”

Yaraları sarmaya devam edeceklerini belirten Çukurova Belediyesi Başkanı Soner Çetin de çocukların ve kadınların öncelikli olduğunu dile getirerek, deprem sonrası yaşanan tüm olumsuz durumların üstesinden el birliğiyle gelineceğini söyledi. Gülen Yüzler Semt Kreşleri’ndeki yeni uygulamayla çocukları tekrar eski günlerindeki renkli hayatlarına döndürmek istediklerini aktaran Başkan Çetin, öğretmenleriyle, psikologlarıyla kreşlerdeki çocuklar için koordinasyonlu bir şekilde çalışmaya devam edileceğini açıkladı.

 

Art’s Magazin  Yurt

ÇUKUROVA BELEDİYESİ’NİN SEMT KREŞLERİ’NDEN YENİ EĞİTİM PROGRAMI 

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!