ÇUKUROVA ÖYKÜ YARIŞMASI’NDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

featured
service

ÇUKUROVA ÖYKÜ YARIŞMASI’NDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Çukurova Belediyesi’nin Yeni Adana Gazetesi ile birlikte düzenlediği Çukurova Öykü Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi.

2022 yılında ikincisi ‘Göç ve Göçmenlik’ teması ile gerçekleştirilen yarışmanın ödül töreni, Çukurova 15. Kitap Fuarı’nda gerçekleştirildi. Akdeniz Salonu’nda gerçekleştirilen törende dereceye giren yazarları takdim eden Yarışma Koordinatörü Süreyya Köle, böyle bir yarışmasının düzenlenmesindeki desteklerinden dolayı Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e teşekkür etti.

Yarışmada birinciliği “Yurda Dönüş” adlı öyküsüyle Sofya Kurban; ikinciliği “Karpuzlu Sakız” adlı öyküsüyle İ. Usame Yöndem; üçüncülüğü “Bilinmeyen Bilinmeyen” adlı öyküsüyle Erkan Damar aldı. Ödüller sahiplerine Çukurova Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Selek tarafından verildi.

Yazarları kutlayan Mustafa Selek, 9 yıl önce Soner Çetin’in başkanlığında Çukurova’yı kültür sanat kenti yapma hedefiyle yola çıktıklarını belirterek, Çukurova Öykü Yarışmas’ının da bu hedefe giderken önemli adımlardan biri olduğunu anlattı.

Kitap Fuarı’nda Çukurova Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nce ayrıca ‘Göç ve Göçmenlik’ konulu bir de panel düzenlendi. Süreyya Köle’nin moderatörlüğünü yaptığı panele, Çukurova Üniversitesi Göç Kalkınma Çalışmaları ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. İlke Şanlıer Yüksel ve Yazar Ercan Y. Yılmaz konuşmacı olarak katıldı.

 

Art’s Magazin  Yurt

ÇUKUROVA ÖYKÜ YARIŞMASI’NDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!