ÇUKUROVA’DA ‘BUTİK PASTACILIK’ KURSU DEVAM EDİYOR

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÇUKUROVA’DA ‘BUTİK PASTACILIK’ KURSU DEVAM EDİYOR

Çukurova Belediyesi Tesisler Müdürlüğü tarafından Atatürk Kadın Yaşam Köyü’nde açılan ‘Butik Pastacılık’ kursu devam ediyor.  

Sektörün deneyimli pasta aşçıları tarafından verilen Butik Pastacılık kursuna katılan kadınlar tatlı ve tuzlu pastalar, kurabiyeler, kekler, sütlü tatlılar, hamur ve şerbetli tatlılar, pasta malzemeleri ve yaş pasta yapımı, butik kurabiye gibi konularda eğitim alıyor. 

Kurs hakkında bilgi veren usta eğitici ve aşçı Sevgi Kılıç, derslerin dört ay sürdüğünü ve isteyen Çukurovalı kadının, Tesisler Müdürlüğü’ne ulaşarak söz konusu kurslardan faydalanabileceğini belirtti. Eğitimlerde müşteri iletişiminden, hijyene kadar pek çok alanda ders verdiklerini anlatan Kılıç, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı belgelerle kadınların iş bulma imkanı yakaladığını da belirtti.

Çukurova Belediyesi Başkanı Soner Çetin ise kadınların kurslara gösterdiği ilgiye dikkat çekerek, istihdama katkı, ara eleman ihtiyacına cevap, aile bütçesine destek, sosyalleşme, yeni yetenekler edinme imkanı yaratan meslek ve hobi kurslarına tüm ilçelileri davet etti. Butik Pastacılık kursunda başarılı olan kadınların kendi iş yerlerini açtığını, pastanelerde iş bulduğunu, siparişler alarak para kazanmaya başladığını da sözlerine ekleyen Başkan Çetin, kurslarda uygulamalı ve teorik olarak, işin erbapları tarafından eğitimlerin verildiğini hatırlattı.

Art’s Magazin  Yurt

ÇUKUROVA’DA ‘BUTİK PASTACILIK’ KURSU DEVAM EDİYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!