ÇUKUROVA’DA ‘KADININ İNSAN HAKLARI EĞİTİM PROGRAMI’ BAŞLADI 

featured
service

ÇUKUROVA’DA ‘KADININ İNSAN HAKLARI EĞİTİM PROGRAMI’ BAŞLADI 

Çukurova Belediyesi Tesisler Müdürlüğü, kadınların kendi kendilerini güçlendirmesine destek olmak amacıyla, ‘Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı’nı başlattı. 

Tesisler Müdürlüğü, kadınların özel ve kamusal alanlarda haklarını kullanabilmesi, hak ihlallerinin önlenebilmesi ve toplumsal, hukuki, siyasi değişime yönelik örgütlenmeler oluşturabilmesine katkıda bulunmak amacıyla, Bülent Ecevit Sanat Parkı’nda ‘Kadının İnsan Hakları Eğitimi’ konulu kurs başlattı. Çarşamba günleri yapılacak ve dört ay sürecek kursta, kadınların haklarını bilmesi ve dayanışmacı bir bakış açısına kavuşması hedefleniyor. 

Çukurova Belediyesi adına eğitimleri veren ve kurs hakkında konuşan Sosyal Hizmetler Uzmanı Aslı Taşdemir Kardaş, belediye olarak kadınlara karşı her zaman duyarlı proje ve çalışmalar yapıldığını söyleyerek, özellikle Başkan Soner Çetin’in kadınlar için gösterdiği pozitif ayrımın örnek bir belediyecilik düşüncesi olduğunu belirtti. Söz konusu programla 1995 yılından bu yana Türkiye genelinde ve Kıbrıs’ta 15 binden fazla kadına ulaşıldığının altını çizen Kardaş, eğitimleri tamamlayan kadınların Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifika alacağını da sözlerine ekledi. 

 

Art’s Magazin  Yurt

ÇUKUROVA’DA ‘KADININ İNSAN HAKLARI EĞİTİM PROGRAMI’ BAŞLADI 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!