ÇUKUROVALI ÇOCUKLAR BİLİMLE TANIŞIYOR 

featured
service

ÇUKUROVALI ÇOCUKLAR BİLİMLE TANIŞIYOR 

Çukurova Belediyesi’nin Gülen Yüzler Semt Kreşleri, çocukları bilimle tanıştırıyor. Bu kapsamda sekiz semt kreşinde, 3 ila 5 yaş arasındaki çocukların katıldığı temel fen deneyleri yapılıyor. 

Belediye’nin Tesisler Müdürlüğü’nün düzenlediği fen ve doğa etkinlikleriyle minikler doğayı keşfediyor. Çocuklar mikrop deneyiyle ellerini neden yıkamaları gerektiği fark ediyor, yağmur deneyiyle doğa olaylarının gerçekliğiyle tanışıyor. Yaşlarına uygun olarak hazırlanan sınıf deneylerine katılan çocuklar hem eğlenceli saatler yaşıyor hem de bilimi keşfederek fen bilgisi derslerinin temelini öğreniyor. 

Uygulama hakkında bilgi veren Beyazevler Mahallesi Gülen Yüzler Semt Kreşleri öğretmenlerinden Eda Şener ve Raziye Alparslan, fen ve doğa etkinliklerine fazlasıyla önem verdiklerini, yaşları küçük de olsa artık dünyayı ve çevreyi fark etmeye başlayan çocuklara deneylerle hem kafalarındaki sorulara cevap verdiklerini hem de fen bilimine olan ilgilerini artırmaya çalıştıklarını söyledi. 

Çocukların zeka ve beceri gelişimleri için çabaladıklarını anlatan Başkan Soner Çetin ise amaçlarının yarının geleceği olan çocukların gelişimi için en iyi eğitimi vermek olduğunu belirtirken, bunun bir parçasının da eğlenerek öğrenmeden geçtiğini dile getirdi. 

Art’s Magazin  Yurt

ÇUKUROVALI ÇOCUKLAR BİLİMLE TANIŞIYOR 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!