SEYHAN BELEDİYESİ’NDEN HATAYLI ESNAFA DESTEK

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SEYHAN BELEDİYESİ’NDEN HATAYLI ESNAFA DESTEK

Seyhan Belediyesi, depremzede esnafa destek olmak amacıyla ‘Hatay’dan Seyhan’a Dayanışma Günleri’ düzenledi.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde evleri ve iş yerleri yıkılan Hatay esnafının ulaşım ve konaklama ihtiyaçlarını karşılayan Seyhan Belediyesi, misafir ettiği esnafın ürünlerini tanıtıp satabilmesi için Seyhan Sanat Meydanı’nda Hatay’dan Seyhan’a Dayanışma Günleri düzenledi.

Stantlarda esnafı ziyaret ederek hayırlı işler dileyen Seyhan Belediye Başkan Akif Kemal Akay, “Depremzede yurttaşlarımızın acılarını paylaşıyor, yaralarımızı birlikte sarıyor, hayata birlikte tutunuyoruz. Onların acısı bizlerin de acısı. Bu zor günleri hep birlikte aşacağız. Hatay esnafının yaşadığı sıkıntıları bir nebze de olsa aşabilmelerine yardımcı olabilmek için dayanışma günlerini düzenledik. Kurduğumuz gönül birliğini sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Başkan Akay’a ve Seyhan Belediyesi’ne esnafa verdiği destekten dolayı teşekkür eden Antakya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sabit Teksöz de şunları söyledi:

“Hatay çok zor bir süreçten geçti. Çok acılarımız var, çok can kaybımız var. Esnafımız da çok sıkıntılı. Burada gördüğünüz gibi yerel ürünlerini satan esnafımız yavaş yavaş ayağa kalkıyor. Satışlarımızı yapmaya başlıyoruz. Şu an esnafımızın elinde ürünler var. Daha önce internet üzerinden satış yapan esnafımız bir nebze de olsa yapabiliyor ama sadece iş yerinden satış yapan esnafımız yok olmak üzere. İşte bu tür etkinliklerle onların ellerinde nar ekşisi, zeytinyağı, sürke dediğimiz baharatlı çökelekler olsun, baharatlar olsun ürünleri hâlâ mevcut. Biz bunları bu tür yerlerde satış yaparak nakde dönüştürüyoruz. Hem de bir nebze de olsa o deprem ortamından uzaklaşıyorlar. Zor bir süreç, ama böyle belediye başkanlarımızın, iyi niyetli insanlarımızın yardımlarıyla bunları atlatacağız.”

Art’s Magazin  Yurt

SEYHAN BELEDİYESİ’NDEN HATAYLI ESNAFA DESTEK

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!