SEYHAN’DA ÇOCUKLAR FUTBOLLA YENİDEN BULUŞTU

featured
service

SEYHAN’DA ÇOCUKLAR FUTBOLLA YENİDEN BULUŞTU

Deprem felaketinin ardından faaliyetlerine ara veren Seyhan Belediyesi Spor Okulları, çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor. Çocuklar, Söğütlü Futbol Tesisi’ndeki ilk antrenmanlarında ter döktü. 

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından Seyhan’da faaliyetlerine ara veren Söğütlü Futbol Tesisi’nde çalışmalar başladı. Futbol Tesisi’nde hafta boyunca düzenlenen futbol eğitimlerinin moral ve motivasyon odaklı olduğunu belirten Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Depremlerin toplumda neden olduğu travmaların çocuklarımız üzerindeki olumsuz etkisini olabildiğince hafifletmeye çalışıyoruz. Yaşadığımız afet nedeniyle bir süredir ara verdiğimiz futbol okulu çalışmalarımıza kaldığımız yerden yeniden başladık. Söğütlü Futbol Tesisi’mizde kıymetli öğrencilerimizle ilk çalışmamızı gerçekleştirdik. Evlatlarımızı spor ile motive ediyor, onların zihinsel ve bedensel olarak sağlıklı bireyler haline gelmesini sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

“AİLELER ÇOCUKLARINI SPORA TEŞVİK ETMELİ”

Sporun kötü arkadaşlıklara ve alışkanlıkları karşı önemli bir unsur olduğunun altını çizen Başkan Akay, “Velilerimizin evlatlarını spora teşvik etmelerini rica ediyoruz. Depremin neden olduğu travmaların atlatılmasında sporun çok etkili bir araç olacağına inanıyoruz. Bu zor günleri her zaman olduğu gibi birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde aşacağız” diye konuştu.

Art’s Magazin  Yurt

SEYHAN’DA ÇOCUKLAR FUTBOLLA YENİDEN BULUŞTU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!