SEYHAN’DA SATRANÇ TURNUVASI

service

SEYHAN’DA SATRANÇ TURNUVASI

Adana’nın Kurtuluşu’nun 101. yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen 5 Ocak Kurtuluş Kupası Satranç Turnuvası, Tellidere Çok Amaçlı Spor Tesisi’nde gerçekleşti. Seyhan Belediyesi’nin ev sahipliğinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Satranç İl Temsilciliği  ve 5 Ocak Rotary Kulübü iş birliğinde düzenlenen turnuvanın açılış hamlesini, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay yaptı.

Şehir içinden ve dışından 249 sporcunun katıldığı turnuvanın açılışında konuşan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Spor yaşantımızın en önemli aktivitelerinden birisi. Çok çeşitli yönleri var. Yeni bir çağa giriyoruz. Bu çağ bilişim çağı. Bilişim çağında her şey bilim ile düşünceye dayalı olup çok hızlı olacak. Hangi hamleleri yaparsak yada ne yaparsak kazanacağımızı bilmemizin dışında karşı taraftan gelecek davranışları da bilmeliyiz. Bunlar bizim hayatımızın bir parçası olacak. Bunun içinde satranç çok önemli bir spor dalı. Turnuvaya destek sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

GÜNDOĞDU’DAN BAŞKAN AKAY’A TEŞEKKÜR

İki gün süren turnuva sonunda katılımcı ve başarılı sporculara kupa ve ödüllerin verildiği 5 Ocak Kurtuluş Kupası Satranç Turnuvası’nın büyük bir ilgi gördüğünü belirten Adana Satranç İl Temsilcisi Demir Gündoğdu da satranç sporundan desteğini esirgemeyen Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’a teşekkür etti.

Turnuvada, Tellidere mahalle muhtarı Cemile Girici’nin yanı sıra çok sayıda kurum ve kuruluşun temsilcisi ile  sporcu velisi de hazır bulundu.

 

Art’s Magazin  Yurt

SEYHAN’DA SATRANÇ TURNUVASI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!