• İmsak 05:12
  • Güneş 06:40
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:47
  • Akşam 19:36
  • Yatsı 20:58
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2023 - İstanbul

YURTTAŞ HİKMET ASLANSARI, ARSASINI ÇUKUROVA BELEDİYESİ’NE BAĞIŞLADI

featured
service

YURTTAŞ HİKMET ASLANSARI, ARSASINI ÇUKUROVA BELEDİYESİ’NE BAĞIŞLADI

Yurttaş Hikmet Aslansarı, Şambayadı bölgesinde bulunan arsasını Çukurova Belediyesi’ne bağışlayarak, “Ben Rahmetli Ecevit’in siyasetini yapan bir insanım. Soner Çetin’i de Karaoğlan olarak görüyorum” dedi. Çukurova Belediye Başkanı Çetin ise “Hemşehrilerimiz müstakil ev yapmak için arsa arayışına girdi. Bunu fırsat bilenler 2 liralık arsayı 10 liraya satma çabasında. Bu fırsatçılar belki Hikmet Amca’nın bu davranışından dolayı biraz utanırlar” diye konuştu. 

77 yaşındaki Hikmet Aslansarı, Şambayadı bölgesinde bulunan 215 metrekare arsasını Çukurova Belediyesi’ne bağışladı. Başkan Çetin’in iki yıl önce Sarıhamzalı Camii’ne verdiği hizmeti hatırlatan Aslansarı, şunları söyledi:

“Sayın Soner Çetin’i tanıyorum. Dürüstlüğünü biliyorum. İki yıl önce cami için yardım istediğimizde hiç tereddüt etmedi ve camimizin fayanslarını yaptırdı. İyi yerlerde kullanacağından emin olduğum için ben de arsamı Çukurova Belediyesi’ne bağışlamak istiyorum. Ben Rahmetli Ecevit’in siyasetini yapan bir insanım. Soner Çetin’i de Karaoğlan olarak görüyorum. Bundan dolayı kendisini çok seviyorum.”

Çetin de Hikmet Aslansarı’ya teşekkür ederek, şöyle konuştu:

“FIRSATÇILAR BELKİ BİRAZ UTANIRLAR”

“2 yıl önce iyilik olarak değil, görevimiz gereği yaptığımız bir şey bugün farklı bir şekilde ödüllendiriliyor. İbadethaneler konusunda ne kadar duyarlı olduğumuz herkes tarafından biliniyor. Biz görevimizi yaptık. Kendisi Ecevit terbiyesi ile yetişmiş, Demokratik Sol Parti’de görev yapmış değerli bir insan. Hemşehrilerimiz müstakil ev yapmak için arsa arayışına girdi. Bunu fırsat bilenler 2 liralık arsayı 10 liraya satma çabasında. Bu fırsatçılar belki Hikmet Amca’nın bu davranışından dolayı biraz utanırlar.”

 

 

Art’s Magazin  Yurt

YURTTAŞ HİKMET ASLANSARI, ARSASINI ÇUKUROVA BELEDİYESİ’NE BAĞIŞLADI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!