ZEYDAN KARALAR, ADANA’DA TAMAMLANAN VE PLANLANAN HİZMETLERİ ANLATTI

featured
service

ZEYDAN KARALAR, ADANA’DA TAMAMLANAN VE PLANLANAN HİZMETLERİ ANLATTI

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Kulübü Derneği’nde katıldığı toplantıda, kentte yapılan hizmetleri anlatırken gelecek süreçte yapılacaklarla ilgili bilgi verdi, soruları yanıtladı.

Başkan Zeydan Karalar, Çukurova Kulübü Derneği tarafından Çukurova Kulübü’nde düzenlenen ‘Adana Üzerine Söyleşiler’ konulu toplantıya, eşi Nuray Karalar’la birlikte katılarak, hizmetlerle ilgili bilgi verdi, sunum yaptı. 

“GÖREVE GELDİĞİMİZDE BORCUMUZ GELİRİN YAKLAŞIK DÖRT KATIYDI”

Büyükşehir Belediyesi’ni 4 buçuk milyarı aşan borçla ve 1,2 milyar civarında gelirle devraldıklarını, her ay borcun 50-60 milyon lira arttığını hatırlatan Karalar, gelinen noktada olumsuz tabloyu tersine çevirdiklerini belirtti. Karalar, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Büyükşehir içinde gelir sıralamasında 22’nci olduğunu, iş insanları ile yapılan görüşmeler sonucunda gelirlerini yükselttiklerini ve ayda ortalama 72 milyon lira artış sağladıklarını dile getirdi. Karalar, “Göreve geldiğimizde borcumuz gelirin yaklaşık dört katıydı. Bu yıl sonunda gelirimiz 4 buçuk milyar civarında olacak, borcumuz da 4 milyar lira seviyesine inecek. Geliri artan, borç ödeyen ve hizmeti çoğaltan aktif bir belediye haline geldik” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin geçmiş dönemlerle kıyaslanamayacak miktarda asfalt döktüğünü, uzak ilçelerde dahi neredeyse dokunulmayan köy kalmadığını belirten Karalar, mali disiplin sonucu yapılan tasarrufun hizmete dönüştüğünü, daha önce büyük paralarla kiralanan iş makinelerinin satın alınma yoluyla belediyeye kazandırıldığını, belediyeyi iş yapabilir hale getirdiklerini anlattı. Toplu taşımada kullanılmak üzere 81 otobüs için anlaşma sağlandığını, 60 kamyon ve iş makineleri alındığını, 86 günde alt geçit yapıldığını, yeni yollar inşa edildiğini de hatırlatan Karalar, Adana’yı şantiyeye çevirdiklerini, tüm bunları gelir artışı sağlayarak ve borçlanmadan yaptıklarını vurguladı.

TRAMVAY İÇİN HAREKETE GEÇİLECEK 

Öğretmenler Bulvarı’nda alt geçit için ihaleye çıkılacağını ve onu da borçlanmadan yapacaklarını duyuran Karalar, Şakirpaşa’daki alt geçidi bitirdikten sonra D-400 üzerindeki sorunların azalacağını kaydetti. Hafif raylı sistemin ikinci etabı için Cumhurbaşkanlığı’ndan onay beklediklerini de sözlerine ekleyen Karalar, onaylanmasını umdukları projenin, Adana’nın ulaşım sorununun çözümü önem taşıdığını bildirdi. Tramvay için harekete geçeceklerini söyleyen Karalar, ulaşım probleminin azaltılması için ne gerekiyorsa yapacaklarını bildirdi. 

Tarımsal kalkınma, eğitim, yurt, kreşler, kütüphaneler, parklar, arıtma tesisleri, altyapı, yol, su, engelli vatandaşlara yönelik tesisler, kadınlara yönelik NİYET Akademi, spora-sporcuya destek ve diğer hizmetlerle ilgili bilgi veren Başkan Zeydan Karalar, hizmet niteliğini ve niceliğini her geçen gün artırdıklarını söyledi. Katılımcıların sorularını yanıtlayan Karalar, Adana’nın sorunlarını çözme konusunda mesai ve enerji harcandığını ve kararlı bir şekilde çalışmaya devam edeceklerini belirtti. Karalar, Çukurova Havalimanı’na karşı olmadıklarını ancak Adana Havalimanı’nın kapatılmasına kesinlikle karşı olduklarını da duyurdu.

Karalar, sözlerini, “Adana’yı ve ülkemizi çok seviyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu laik, demokratik Cumhuriyete gönülden bağlıyız. Memleketimizin Mustafa Kemal Atatürk’ün çizgisinden ayrılmasını istemiyoruz ve bu konudaki mücadelemiz sürecek” diyerek bitirdi.

Art’s Magazin  Yurt

ZEYDAN KARALAR, ADANA’DA TAMAMLANAN VE PLANLANAN HİZMETLERİ ANLATTI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!