ZEYDAN KARALAR, ADANALI GENÇLERLE BULUŞTU

featured
service

ZEYDAN KARALAR, ADANALI GENÇLERLE BULUŞTU

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ‘Zeydan Başkan’la 1’e 1’ etkinliğinde kentteki gençlerle bir araya geldi. 

‘Zeydan Başkan’la 1’e 1’ toplantısına katılan Adanalı gençler, sorunlarını dile getirdi, Başkan Karalar’a soru sordu. Toplantının açılışında konuşan Adana Halkçı Liseliler İl Başkanı Ece Torun, Türkiye’de hemen her iktidar döneminde değiştirilen eğitim sisteminin yapboz tahtasına döndüğünü, gelişmiş ülkelerde uzun süreli yapılan eğitim planlarının, hangi hükümet göreve gelirse gelsin uygulanmaya devam edildiğini söyledi.

Soru-cevap bölümüne geçmeden önce gençlere hitap eden Başkan Karalar, ne zaman gençlerin karşısına çıksa umutlanıp heyecanlandığını belirtti. Karalar, şöyle konuştu:

“GENÇLERİN SANDIĞA GİTMESİ ÇOK ÖNEMLİ”

“Cumhuriyet’in kuruluşunda Mustafa Kemal Atatürk, başöğretmenlik yaptı. Eğitimin ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyordu. Çok okuyan bir insandı ve bilgi birikimi inanılmaz yoğundu ama eğitimle ilgili kararlar alınırken Milli Eğitim Şurası toplandı. Bazı konularda devlet politikaları hükümetlere göre yapılandırılamaz. Dış politika gibi, milli eğitim gibi hayati önem taşıyan konularda yeni politikalar geliştirilebilir; eklemeler, çağa uygun yenilikler yapılabilir ama kökten değişiklik yapılamaz. Yorumlayan, olaylar arasında sebep sonuç ilişkisi kuran insanı, dünya genelindeki otoriter iktidarlar istemez. Gençlerin sandığa gitme noktasında pek istekli olmadıklarını, istatistikleri incelediğimizde görüyoruz. Gençlerin sandığa gitmesi çok önemli. Gelecekte nasıl bir Türkiye olacağı konusunda gençler sandığa giderek karar vermeli.”

Mustafa Kemal Atatürk’ün, kurduğu ülkeyi gençlere emanet ettiğini, dünyada bunu yapan başka bir lider bulunmadığını da sözlerine ekleyen Karalar, “Bu, siz gençler için ağır ama önemli bir sorumluluk. Gençlerimizin mutlaka çok okuması, her konuda kendilerini geliştirmesi gerek. Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının Türkiye’yi ne denli zor şartlarda kurduğunu ve onlara minnet borcumuz olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız” dedi.

Art’s Magazin  Yurt

ZEYDAN KARALAR, ADANALI GENÇLERLE BULUŞTU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!