ZEYDAN KARALAR, ADANALI MÜTEAHHİTLERLE BİR ARAYA GELDİ

featured
service

ZEYDAN KARALAR, ADANALI MÜTEAHHİTLERLE BİR ARAYA GELDİ

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) tarafından düzenlenen toplantıda müteahhitlerle bir araya geldi.

Başkan Zeydan Karalar’ın müteahhitlerle buluştuğu toplantıya, Bayındırlık ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı M. İskender Özdemir, AYAMDER Başkanı Nadir Vurankaya, Adana Müteahhitler Birliği Başkanı Haydar Çakıroğlu, Adana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER) Başkanı Mustafa Karslıoğlu, Mimarlar Odası Başkanı Sedat Gül, adı geçen derneklerin yönetici ve üyeleri ile Büyükşehir bürokratları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Nadir Vurankaya, korona salgınıyla birlikte uzun zamandır bir araya gelinemediğini hatırlatarak, dünyada yaşanan enerji krizi, inşaat malzemelerindeki fiyat artışları, arsa maliyetlerinin artması, kredi faizi oranlarının yükselmesi nedenleriyle sektörlerinin zor günler geçirdiğini belirtti. Vurankaya sorunların en kısa sürede teker teker çözüleceğini umduğunu da sözlerine ekledi. 

Başkan Karalar, Adana Büyükşehir Belediyesi’nde göreve başladıklarında mali tablonun kötü olduğunu ve gelinen noktada olumsuz durumun tersine çevrildiğini, büyük hizmetleri borçlanmadan yapabilir hale geldikleri açıkladı. Adana’nın vergi gelirlerini artırmak için iş dünyasıyla görüşmeler yaptığını ve başarı kaydettiğini belirten Karalar, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin her geçen gün daha fazla hizmet edebilir hale geldiğini söyledi. 

İmar konusunda yöneticilerin, kar hırsının sınırlarını belirleyecek, toplumun çıkarlarını gözetecek önlemler alması gerektiğini de sözlerine ekleyen Karalar, şöyle konuştu:

“Elbette iş yapan insan para kazanacak. Aksi halde ayakta duramaz. Yöneticiler iş yapanların arasında adaleti de sağlamakla yükümlüdür. Özel muamele haksız rekabet yaratır. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi kadar ilçe belediyelerinin ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’nün de hassas olması gerekir. Fazladan inşaat yapan, haksız kazanç sağlayan ve memleketimizin imar yapısını bozanlara karşı birlikte mücadele etmeliyiz. İmar sorunları kentin planlanmasına ve hizmetlere de olumsuz yansıyor.”

Ulaşım Ana Planı’yla ilgili iki bilim insanının kontrolünde bir çalışma yaptıklarını ve çalışmanın ocak ayında bitirileceğini de açıklayan Karalar, imar sorunlarına titizlikle eğildiklerini dile getirdi. Turizm Eylem Planı’nı hatırlatan Karalar, benzer çalışma ve planların da titizlikle yapılarak Adana’nın daha modern bir şehir haline getirilmesi konusunda yoğun çaba gösterildiğini söyledi.

Art’s Magazin  Yurt

ZEYDAN KARALAR, ADANALI MÜTEAHHİTLERLE BİR ARAYA GELDİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!