ABB’NİN ‘BABA DESTEK PROGRAMI’NI TAMAMLAYAN BAŞKENTLİ BABALAR SERTİFİKASINI ALDI

featured
service

ABB’NİN ‘BABA DESTEK PROGRAMI’NI TAMAMLAYAN BAŞKENTLİ BABALAR SERTİFİKASINI ALDI

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) iş birliğiyle babaların çocuklarının ihtiyaçları konusunda bilinçlenmesi ve çocuklarıyla sağlıklı iletişim kurabilmesi amacıyla düzenlenen ‘Baba Destek Programı’nı tamamlayan 30 Başkentli baba, sertifikasını aldı.

AÇEV ve ABB iş birliğiyle düzenlenen ve bilimsel gelişmelerle toplumsal ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlanan ‘Baba Destek Programı’ tamamlandı. ABB Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen eğitime katılan 30 baba, sertifikasını aldı. Program kapsamında eğitime katılan babalara, çocuklarla doğru iletişim, çocukların ihtiyaçlarını doğru anlama, aile içerisinde şiddet içeren davranışların düzeltilmesi, aile demokrasisinin önemi ve mutlu bir aile yapısı hakkında 13 haftalık eğitim verildi.

Programa ilişkin bilgi veren Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Burcu Kurt Çiçek, “Öncelikle babalarımıza, 13 hafta boyunca bu programa gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ederim. Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü olarak, çocuklarımız için çalışıyor, onlar için faydalı olacak çalışmalarda öncü olmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

AÇEV Ankara Temsilcisi Seda Yılmaz ise “Öncelikle bize güvenip bu kurslara devam ettiğiniz için hem sizlere hem eşlerinize gönülden teşekkür etmek istiyorum. Çok özel ve önemli bir programa dahil oldunuz. Bundan sonraki yaşamınızın her evresinde bunu hissedeceksiniz. Katıldığınız için çok teşekkür ederim” dedi. 

EĞİTİME KATILANLARDAN ABB’YE TEŞEKKÜR

Eğitim sonrası sertifikalarını alan babalar ve eşleri ise düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

İzzet Gün: Program bizim açımızdan oldukça verimli geçti. Çok teşekkür ederim, emeği geçen herkese.

Emine Aydın: Öncelikle kreşlerin açılması ve bu kursların verilmesi biz kadınların çalışması açısından oldukça önemliydi. Herkese çok teşekkür ederiz.

Cihan Tonyalı: Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Akşam saatlerinde bizlere bu eğitimleri verdiler. Bizim için çok farklı ve güzel bir deneyimdi.

Art’s Magazin  Yurt

ABB’NİN ‘BABA DESTEK PROGRAMI’NI TAMAMLAYAN BAŞKENTLİ BABALAR SERTİFİKASINI ALDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!