ANKARA’DA ‘ELEKTRONİK MÜZİK FESTİVALİ’ DEVAM EDİYOR

featured
service

ANKARA’DA ‘ELEKTRONİK MÜZİK FESTİVALİ’ DEVAM EDİYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), geçen yıl ilk kez düzenlediği Elektronik Müzik Festivali’ne bu yıl da devam ediyor. DJ Anıl Bütün’ün performansıyla Seğmenler Parkı’nda başlayan festivale gençler ilgi gösterirken elektronik müziğin sevilen isimleri her ay bir parkta Başkentlilerle buluşacak.

ABB’nin Başkentli gençlerden gelen talepler doğrultusunda ilk kez geçen yıl düzenlediği ‘Elektronik Müzik Festivali’ bu yıl da sürüyor. Festival kapsamında, Seğmenler Parkı’nda kurulan konser alanını dolduran gençler, DJ Anıl Bütün’ün performansıyla eğlendi. 

Büyükşehir Belediyesi’nin geçen sene olduğu gibi 2023’te de elektronik müziği ve bu tarzı sevenleri desteklemesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Bütün, şunları söyledi:

“Sanat ve müzikle ilgili etkinliklerin olması, bunların Büyükşehir Belediyesi’ne ait yerlerde yapılması inanılmaz güzel bir şey. Böyle etkinlikler yapıldığı zaman geri dönüşümü çok güzel oluyor. Enerji çok güzel, daha da güzel olacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ve Mansur Yavaş Başkan’ımıza çok teşekkür ederim.”

90’lı yıllardan beri elektronik müziğin Ankara’da sevilerek dinlendiğini belirten festival organizatörü Mustafa Demir ise “Ankara, elektronik müziğin de başkenti. Elektronik müziği bu tür projelerle devam ettirebilmemiz çok güzel. Mansur Başkan’ın da buna destek olması da çok güzel. Bu tür prestijli projeler katma değeri de artırıyor. Bunun için çok memnunuz” diye konuştu. 

ELEKTRONİK MÜZİK TUTKUNLARINDAN MANSUR YAVAŞ’A TEŞEKKÜR

Başkentliler de düzenlenen festival için ABB’ye ve Başkan Mansur Yavaş’a şu sözlerle teşekkür etti:

Yağız Kaan Erdemir: Bu tür müziği seven çoğu insan, belli yerler dışında bu müziğe fazla erişemiyordu. Etkinlikler düzenleyerek bunu çok genişletti Mansur Yavaş. Bunun için ona çok teşekkür ediyoruz. Gayet rahat bir biçimde dans edebiliyoruz ve güzel müzik dinleyebiliyoruz.

Seray Günyaktı: Gençlere hitap eden bu tür etkinliklerin düzenleniyor olması çok güzel bir şey. Daha önce bu tarz etkinlikler yoktu.

Tuğçe Kartal: Mansur Başkan’a çok teşekkür ediyoruz. Müzik, birleştirici bir unsur. Mansur Başkan da insanları, özellikle de gençleri birleştiriyor. Bu anlamda destekliyoruz ve çok seviyoruz kendisini. Hep var olsun.

Burhan Mutlu: Türkiye’nin her yerinden buradaki etkinliklere büyük hayranlık duyuluyor. Kapalı mekanlara tıkılmaktan sıkıldık ve yorulduk. Bu atmosferde herkesin bir arada olması kadar mükemmel bir şey olamaz. Müzik dinlemeyi seviyoruz, elektronik müziği seviyorum ve bunu açık havada dinlemenin keyfini anlatamam.

Merziye Nuri: Çok güzel bir etkinlik. Çok güzel enerji alıyoruz. Ankara’da gençler için böyle etkinliklere ihtiyaç var. Çok zevk alıyoruz, hep böyle olsun ve devam etsin.

Pelin İdilmez: Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın yaptığı her şeyi destekliyorum. Ankara’ya yaptığı her şey çok başarılı bence. Kültür sanat anlamında da yaptığı her şeyi destekliyorum.

BAŞKENT PARKLARINDAN DJ’LERİN RİTİMLERİ YÜKSELECEK

ABB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın ev sahipliğinde ve Ankara merkezli elektronik müzik topluluğu ‘rave.ank’ın katkılarıyla düzenlenen festival, 29 Nisan’a kadar sürecek. Her ay elektronik müziğin bir temsilcisinin Başkent’in simge parklarında müzikseverlerle buluşacağı festival programı ise şöyle:

-Sinan Çelik (30 Ağustos Zafer Parkı-10 Şubat 2023)

-EFANİN (Anıtpark-17 Mart 2023)

-TRIART (Botanik Parkı-29 Nisan 2023)

Art’s Magazin  Yurt

ANKARA’DA ‘ELEKTRONİK MÜZİK FESTİVALİ’ DEVAM EDİYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!