İSVEÇ BÜYÜKELÇİLİĞİ ÖNÜNDE PROTESTO

service

İSVEÇ BÜYÜKELÇİLİĞİ ÖNÜNDE PROTESTO

İsveç’in Başkenti Stockholm’de dün PKK terör örgütü destekçilerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye aleyhine yaptıkları eylem ve açıklamalar bugün Ankara’da İsveç Büyükelçiliği önünde protesto edildi.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı, Kahramankazan 15 Temmuz Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği ile Pursaklar Şehit Aileleri, Mihra Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri bugün Ankara’da İsveç Büyükelçiliği önünde protesto eylemi yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek veren vatandaşlar, “HDP-PKK’ye destek verenlere hakkımızı helal etmiyoruz”, “İtleri bitti, sıra ipini tutan sahibinde” dövizlerini taşırken; “İsveç terörist” sloganlarını attı. 

“EKMEKSİZ YAŞARIZ LAKİN HÜRRİYETSİZ ASLA”

Grup adına basın açıklamasını okuyan Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Genel Başkanı Lokman Aylar, şunları söyledi:

“PKK-PYD destekçisi hainler İsveç’te Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na yönelik alçakça bir eylemin içine girmiş ve maalesef daha düne kadar kapımızda el pençe divan duran İsveçli yetkililer ise sessiz kalmış, çanak tutmuştur. Her ne kadar bu eylem Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın şahsı hedef alınarak gerçekleştirilmiş olsa da bilmekteyiz ki Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsında yüce Türk milletinin birliğini hedef almışlardır. Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği haklı mücadelenin ne derecede kıymetli olduğunu bir kez daha anlamış bulunmaktayız. Ülkemizin tam bağımsızlığı yolunda verdiğimiz her mücadelede ekonomik silahlarla çıkan kirli mihraklara ise diyecek tek sözümüz vardır: ekmeksiz yaşarız lakin hürriyetsiz asla.” 

“TÜRK MİLLETİ BU YAPMIŞ OLDUĞU HADSİZLİKLERİ, BU ALÇAKLIĞI, BU YAPMIŞ OLDUĞU TERBİYESİZLİĞİ ONLARA BİR GÜN MUTLAKA ÖDETECEKTİR”

Aylar, ANKA Haber Ajansı’na da şunları söyledi:

“Bugün İsveç Büyükelçiliği önünde toplandık. Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin topraklarına kanını akıtmış kahraman gazi ve şehit aileleriyiz. Yani bu ülkeye bedel ödemiş bir askerim. Sayın Cumhurbaşkanımıza yapılmış olan İsveç’teki hakaret kanımıza dokundu. Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Cumhurbaşkanı’na yapılan hakareti kabul etmiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı şahsında, büyük Türk milletine Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne bu hakaret yapılmıştır. İsveç makamlarını hadlerini bilmeye davet ediyoruz. Şunu İsveç makamlarına söylüyoruz, büyük Türk milleti bu yapmış olduğu hadsizlikleri, bu alçaklığı, bu yapmış olduğu terbiyesizliği onlara bir gün mutlaka ödetecektir. Hadlerini bilsinler, biz bize yapılan iyiliği de kötülüğü hiçbir zaman unutmayan bir milletiz. Dünya mazlumlarının liderlerine hiç kimsenin hakaret etmeye hakkı yoktur. Sayın Cumhurbaşkanı’nın yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz.”

 

Art’s Magazin  Gündem

İSVEÇ BÜYÜKELÇİLİĞİ ÖNÜNDE PROTESTO

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!