VELİ AĞBABA: ZAMDAN EMEKLİNİN PAYINA YİNE BOŞ TENECERE DÜŞTÜ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

VELİ AĞBABA: ZAMDAN EMEKLİNİN PAYINA YİNE BOŞ TENECERE DÜŞTÜ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 5 bin 500 TL olarak belirlenen en düşük emekli maaşının alım gücünü hesapladı ve “. Zamlardan emeklinin payına yine boş tencere düştü” dedi.

Bugün yazılı açıklama yapan Ağbaba, en düşük emekli aylığının yüzde 57 zam ile 5 bin 500 TL’ye yükseltilmesine rağmen temel bakliyat ürünlerinde alım gücü olarak temmuz ayındaki 3500 TL emekli aylığının gerisinde kaldığını belirtti. Ağbaba’nın açıklaması şöyle:

5 bin 500 TL en düşük emekli aylığı 3 bin 500 TL en düşük emekli aylığına göre makarna karşısında 63 paket değer kaybına uğradığı görülüyor. Yumurta da ise 5 bin 500 TL ile 3 bin 500 TL arasındaki alım gücü ise 517 daha az yumurtaya denk geliyor. Ocak ayında 5 bin 500 TL emekli aylığı ile temmuz ayında 3 bin 500 TL emekli aylığına göre; 136 kg. Daha az patates, 71 kg. Daha az salatalık, 43 kg. Daha az kuru soğan ve 30 kg. Daha az domates alınabiliyor.

Yapılan zamlar alım gücü olarak bir önceki aylıkların altında kalmaya devam ediyor. 5 bin 500 TL’ye yükseltilen en düşük emekli aylığı alım gücü olarak 3 bin 500 TL’nin altında kalıyor. Zamlardan emeklinin payına yine boş tencere düştü.”

 

Art’s Magazin  Gündem

VELİ AĞBABA: ZAMDAN EMEKLİNİN PAYINA YİNE BOŞ TENECERE DÜŞTÜ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!