YENİMAHALLE’DE SÖMESTR KEYFİ KÜLKEDİSİ İLE BAŞLADI

featured
service

YENİMAHALLE’DE SÖMESTR KEYFİ KÜLKEDİSİ İLE BAŞLADI

Sömestr tatilinin başlamasıyla harekete geçen Yenimahalle Belediyesi, karne sevinci yaşayan öğrencileri “Külkedisi Müzikali” ile buluşturdu. Tiyatro Festivali Çocuk Oyunları kapsamında Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi Genco Erkal Salonu’nda sahnelenen oyuna, Yenimahalleli minikler ve aileleri yoğun ilgi gösterdi.

Klasikleşmiş bir eser olan Külkedisi masalı, çağdaş metin uyarlaması ve rejisiyle 2 gün boyunca 3 seansla çocukların beğenisine sunuldu. Başarılı bir performans sergileyen oyuncuları pür dikkat izleyen çocuklar, kimi zaman alkışlarıyla kimi zaman da kahkahalarıyla oyuna eşlik etti.

EĞLENCE DEVAM EDECEK

Festival, 31 Ocak Salı ve 1 Şubat Çarşamba günü saat 11.00 ve 14.00 seanslarıyla Yıldız Kenter Salonu’nda “Evimizi Kurtaralım” adlı oyun ile devam edecek.

Yenimahalle Belediyesi, sömestr etkinlikleri kapsamında 30 Ocak – 3 Şubat 2023 tarihlerinde Barıştepe, Pamuklar, Çiğdemtepe, Kuzeyyıldızı ve Yakacık Yenimahalle Evleri’nde atölyeler açacak. Belediye, geri dönüşüm, taş boyama, resim yapma, ebru çalışma, takı yapma, fotoğraf çekimi, butik örgü, seramik şekillendirme, kitap okuma ve oyun atölyelerinde çocukların görsel ve zihinsel gelişimlerini desteleyecek.

Art’s Magazin  Yurt

YENİMAHALLE’DE SÖMESTR KEYFİ KÜLKEDİSİ İLE BAŞLADI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!