22. ULUSLARARASI ANTALYA PİYANO FESTİVALİ’NDE RENKLİ ANLAR

service

22. ULUSLARARASI ANTALYA PİYANO FESTİVALİ’NDE RENKLİ ANLAR

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen 22. Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında Antalya’ya gelen dünyaca ünlü İtalyan Il Grande Piano grubu, iki gün boyunca müzikseverlere unutulmaz anlar yaşattı. Tarihi Üç Kapılar’ın ardından, Kale Kapısı’nda performans sergileyen grubun darbuka eşliğinde çaldığı ‘Çav Bella’ şarkısı güne damgasını vurdu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen 22. Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında Antalya’ya gelen dünyaca ünlü Il Grande Piano grubu, geçen hafta sonu eğlenceli şovlarıyla müziksevere unutulmaz anlar yaşattı.

Türkiye’de ilk kez konser veren ve toplamda 6 gösteri yapan grup, iki gün boyunca binlerce sanatseverle buluştu.

Arjantinli sanatçı Manuel Benyacar’ın yaptığı devasa büyüklükteki el yapımı piyanoyu ayaklarıyla çalan İtalyan sanatçılar Silvia Zotto ve Samuel Courtin’in eğlenceli gösterilerinde birbirinden renkli anlar yaşandı.

Repertuarlarında La Casa de Papel dizisinin müziklerine de yer veren gruba ‘Çav Bella’ şarkısını çaldıkları sırada izleyiciler arasında bulunan bir müzisyenin darbukasıyla eşlik ettiği anlar güne damgasını vurdu. Yine izleyiciler arasında yer alan Azerbaycanlı bir sanatçının ‘Nazende Sevgilim’ şarkısını söylediği anlar ise büyük beğeni topladı.

Çocukların büyük ilgi gösterdiği performanslar sırasında, kendileriyle piyano çalmak isteyenleri kırmayan ikili, sempatik tavırlarıyla da dikkat çekti.

Yıldızlar geçidine sahne olacak 22. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, 3 Aralık’ta, Almanya’nın en iyi performans sanatçıları olan Stephan Weh ve Marcel Dorn’dan oluşan Pianotainment’ın eğlenceyi ve virtüözlüğü buluşturdukları muhteşem dört el piyano gösterisi ile başlayacak. 

11 Aralık’a kadar sürecek olan Festival’de; Robert Lakatos, Tanini Trio, Evrim Turan, Diego Valdivia ve Ufuk&Bahar Dördüncü gibi yerli ve yabancı birbirinden ünlü isimler sahne alacak.

 

 

22. ULUSLARARASI ANTALYA PİYANO FESTİVALİ’NDE RENKLİ ANLAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!