AKSEKİ BUCAKALAN MAHALLESİ TEMİZ SUYA KAVUŞTU

featured
service

AKSEKİ BUCAKALAN MAHALLESİ TEMİZ SUYA KAVUŞTU

Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü, Akseki Bucakalan Mahallesi’nde 30 yıllık su deposunu yeniledi. Çalışmayla, 30 metreküplük deponun yerine 100 metreküplük yeni bir depo konuldu. 

Yurttaştan gelen talepler doğrultusunda ilçelerin eksiklerini gideren Büyükşehir Belediyesi, Akseki Bucakalan Mahallesi sakinlerini temiz suya kavuşturdu. Bucakalan Mahallesi’nde 500 abonenin yararlanacağı 100 metreküplük bir adet yeni prefabrik depo, ekipler tarafından yapılan çalışmayla hizmete sunuldu. 

Bucakalan Mahalle Muhtarı Hüseyin Kurter, yıllardır depo mücadelesi verdiklerini belirterek, taleplerine kayıtsız kalmayan Başkan Muhittin Böcek’e teşekkür etti. Muhtar Kurter, “Eski deponun hali çok kötüydü. Her yeri patlaktı gelen suyun yarısı da boşa gidiyordu. Yetersizdi. Muhittin Böcek Başkanımız sağ olsun kayıtsız kalmadı. Gerekli talimatları verdiler ve yeni depomuz yerine kondu. Mahalle halkı da memnun oldu” dedi. 

Mahalle sakinleri de eski ve kirli olan depodan gelen suyu içemedikleri için hayvanlarla, araçlarla kuyulardan su taşıdıklarını anlatarak, temiz suya kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. 

Art’s Magazin  Yurt

AKSEKİ BUCAKALAN MAHALLESİ TEMİZ SUYA KAVUŞTU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!