ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÖCEK, SERİK’TEKİ ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ 

service

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÖCEK, SERİK’TEKİ ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ 

                    <p><span style="font-weight: 400;">Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Serik’te yapımı devam eden </span><span style="font-weight: 400;">Kongre ve Kültür Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu. Başkan Böcek, Serik Karadayı Mahallesi’nde bitme aşamasına gelen sıcak asfalt çalışmasını da yerinde inceledi. </span></p>

Başkan Böcek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Antalya ziyareti sırasında Serik’e gelişinin 93. yıl dönümünde Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçede yapımı devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Serik yatırım turunda Böcek’in ilk durağı, Serik Karadayı Mahallesi oldu. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Sorumlusu İsa Akdemir 2,5 kilometrelik alanda sürdürülen çalışmalar hakkında Böcek’e bilgi verdi. 

5 MİLYON TL’LİK SICAK ASFALT ÇALIŞMASI

Boğazkent-Karadayı arasındaki grup yolunun çok kullanılan bir yol olduğuna dikkat çeken Başkan Böcek, “Bir taraftan turizm yönüyle bir taraftan grup yolu olması sebebiyle burası son derece önemli yol. 5 milyon lira maliyeti olan yolumuzun sıcak asfalt çalışmasını tamamladık. İnşallah sevgili hemşehrilerimiz en güzel şekilde yolumuzu kullanır. 913 mahallemiz var. Eksiği olan yollarla ilgili de çalışmalarımızı program dahilinde sürdürüyoruz” dedi.

SERİK KÜLTÜR MERKEZİ’Nİ İNCELEDİ

Böcek daha sonra Serik Kongre ve Kültür Merkezi Düğün Salonu inşaatında incelemelerde bulundu. Fen İşleri Dairesi Başkanı Serkan Temuçin ve yüklenici firma, Böcek’e çalışmaların geldiği son nokta hakkında bilgi verdi. Kamu yararı olan projeleri devam ettirdiklerini söyleyen Böcek, “Göreve geldiğimde Serik Kültür Merkezi sadece temeli atılmış bir alandı. Buradaki salonumuz tüm sivil toplum örgütleri, kuruluşlar, siyasi partiler, herkesin halkın kullanabileceği bir alan olacak” diye konuştu.

DÜĞÜN SALONU TAMAMLANIYOR

Yüklenici firmadan bir ayda projenin düğün salonu kısmının tamamlanacağı sözünü aldıklarını aktaran Başkan Böcek, şunları söyledi:

“Hemen yan tarafta kültür merkezinin devamı var. Altyapısıyla her şeyiyle beraber sevgili Serikli hemşehrilerim burayı kullanmaya başlayacaklar. 61,5 milyon lira para harcandı. Bundan sonra da eksiklerini hızla tamamlayıp Serik halkının hizmetine açmış olacağız.”

 

Art’s Magazin  Yurt

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÖCEK, SERİK’TEKİ ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!