ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÖCEK, KEPEZLİ MUHTARLARLA BULUŞTU

service

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÖCEK, KEPEZLİ MUHTARLARLA BULUŞTU

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kepez ilçesinde görev yapan muhtarlarla bir araya gelerek sorun, talep ve önerileri dinledi. Başkan Böcek, sorun ve taleplerin çözümü için çalışma arkadaşlarına talimat verdi.  

Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen ‘Kepez Muhtarlar Buluşması’na, Genel Sekreter Cansel Tuncer, Genel Sekreter Yardımcıları, başkan danışmanları, daire başkanları ve bürokratlar katıldı. Toplantıda, Kepez ilçesinde görev yapan muhtarların yanı sıra CHP Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz, İYİ Parti Kepez İlçe Başkanı Mesut Emrah Yıldırımlar, Kepez Muhtarlar Derneği Başkanı Feyzullah Büyükkeleş de yer aldı. 

Antalya’yı ve Kepez’i konuşmak üzere bir araya geldiklerini söyleyen Başkan Böcek, 17 Şubat’ta siyaset ve başkanlık döneminde 29’uncu yılına gireceğini hatırlatarak, “Bugüne kadar hep muhtarlarımızla birlikte çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz. Kepez ilçemize yaptığımız yatırım ve hizmetleri anlatırken sizlerin de görüş ve önerilerinizi dinlemek üzere bugün bir aradayız. Vatandaşlarımızın dertlerine derman olmak için 7/24 hizmet etmek boynumuzun borcu” dedi. 

KEPEZ ALTYAPISINA 879 MİLYONLUK YATIRIM

Kepez’in Antalya’nın en önemli ilçelerinden biri olduğuna dikkat çeken Başkan Böcek, Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak ilçenin altyapısına yönelik önemli çalışmalar yapıldığını söyledi. 2019 yılından bu yana Kepez’de ASAT tarafından 879 milyon 736 TL bin liralık yatırım yaptıklarını anlatan Böcek, şöyle konuştu:

“190 kilometre içme suyu ve 25 mahallede 143 kilometre kanalizasyon çalışması yapıldı. Altınova Orta, Altınova Düden, Teomanpaşa, Yeşilyurt, Hüsnü Karakaş ve Ulus mahallelerinde 8 adet yağmur suyu sondaj çalışması, 33 km yağmur suyu imalatı ASAT tarafından gerçekleştirildi.”

ÜCRETSİZ SAĞLIK HİZMETİ 

Kepez ilçesinde hizmete açtıkları sağlık merkezinin önemli bir ihtiyaca cevap verdiğini kaydeden Böcek, vatandaşlara ağız diş sağlığı, evde bakım, sünnet, psikolojik danışmanlık gibi hizmetleri sosyal güvence aramaksızın ücretsiz verdiklerini dile getirdi. Böcek, seçim bildirgesinde olmamasına rağmen Güneş Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’ni başlattıklarını ve inşaatın hızla devam ettiğini sözlerine ekledi. Her ilçeye bir kreş sözü olduğunu hatırlatan Böcek, “Çok yakında Kepez Kanal Mahallemizde 18 derslikli, 360 çocuk kapasiteli kreşimizi de hizmete açıyoruz” diye konuştu. 

SOKAK HAYVANLARINA MODERN TESİS

Başkan Muhittin Böcek, Antalya’daki sahipsiz sokak hayvanları için Türkiye’nin en modern tesislerinden birini Kepez’de kazandırdıklarını aktararak, Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi’nin bin 321 kedi ve 732 köpek kapasitesiyle hizmet vermeye başladığını söyledi. Halkı ucuz ve sağlıklı, güvenilir et ve et ürünleriyle buluşturan Halk Et Projesi’nin ilk mağazasını Kepez’de açtıklarını anlatan Böcek, Halk Et’in uygun fiyatıyla vatandaşların ekonomisine katkı sağladığından da bahsetti. 

GENÇLİK KAMPI AÇILIYOR 

Kepezaltı’nda Hayvanat Bahçesi yanında yer alan 15 dönümlük alan içindeki binayı Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi’ne dönüştürdüklerini belirten Başkan Böcek, ilk misafirlerini ağırlamaya hazırlanan 60 yatak kapasiteli kampta gençlerin spor, sanat ve sosyal projelerle buluşturulacağını aktardı. Böcek, üniversite öğrencilerinin barınma ihtiyacını karşılamak için Kepez ilçesinde açtıkları kız ve erkek öğrenci yurdunun yüksek ev ve yurt kiraları karşısında öğrencilere destek olduğunu paylaştı. 

İÇME SUYUNA İNDİRİM

İçme suyunu kuyulardan elektrikle çıkaran Antalya’da, enerji fiyatlarındaki artışa rağmen suya indirim yaptıklarını belirten Başkan Böcek, şunları söyledi:

“Antalya’da mesken abonelerinde 5 tona kadar suyun tonu 1 lira, bir ekmek parası oldu. Bu indirimden 1 milyon 201 bin 660 mesken yararlanıyor. Esnaf için 10 tona kadar suyun tonunu 23,60 liradan 11 liraya indirdik. Engelli kardeşlerimizin indirim oranını yüzde 10’dan 40’a çıkardık. Belediyeden yardım alan ailelere 10 ton suda ücret almıyoruz. GES’lerimizle katkı koyarak suda indirim gerçekleştirdik.”

AKILLI KAVŞAKLAR 1 AYA KADAR DEVREYE GİRECEK 

Buluşmada ulaşım konusuna da değinen Böcek, 2019 yılından bu yana Antalya’da kayıtlı araç sayısının 236 bin arttığına dikkati çekerek, buna yabancı göçüyle birlikte birçok yabancı aracın da eklendiğini, Antalya’nın nüfusa oranlandığında en fazla araca sahip il olduğunu hatırlattı. 70’e yakın kavşakta düzenleme yaptıklarını belirten Böcek, 99 kavşakta akıllı kavşak uygulaması başlattıklarını, bir aya kadar sistemin tam olarak devreye gireceğini duyurdu.

Art’s Magazin  Yurt

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÖCEK, KEPEZLİ MUHTARLARLA BULUŞTU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!