ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARI BAKIMEVİ HİZMETE GİRDİ

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARI BAKIMEVİ HİZMETE GİRDİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kepez ilçesi Kirişçiler Mahallesi’nde inşa ettiği Sokak Hayvanları Bakımevi, can dostları ağırlamaya başladı. Kepezaltı’nda bulunan Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi’nde kalan köpek ve kediler yeni yerlerine taşındı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kepez’in Kirişçiler Mahallesi’nde 42 bin metrekare alan üzerinde inşa ettiği ‘Sokak Hayvanları Bakımevi’ can dostlara yuva oldu. 6 bin 800 metrekare kapalı alana sahip projenin tamamlanmasıyla Kepezaltı’nda bulunan Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi’nde kalan hayvanlar da yeri yuvalarına nakledildi. 

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şubesi Müdür Vekili Mehmet Kocakasap, “Geçtiğimiz günlerde yeni yerimize hayvanlarımızla birlikte taşındık ve hizmet vermeye başladık. Köpeklerimiz ve kedilerimiz için kafes ortamları yaratıldığı gibi klinik ortamlarımız, acil müdahale ünitelerimiz, karantina ünitemiz, depo alanımız ile birlikte geçmişe göre çok daha iyi şartlarda hizmet veriyoruz” dedi. 

Sokak Hayvanları Bakımevi’nin artan hayvan nüfusunun ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde planlandığını söyleyen Kocakasap, şöyle devam etti:

“Burası daha ayrıntılı, daha teknik imkanlarla düşünüldü. Hayvanların yaşam alanları, konaklayacakları alanlar daha geniş olacak şekilde tasarlandı. Yerden ısıtma sistemi tasarlandı. Şu an burada 350 köpek, 130 engelli köpek, 145 tehlike arz eden köpek, 70 engelli kedi, 130 civarı tedavisi devam eden kedimiz var.” 

Sokak Hayvanları Bakımevi’nde yavrulu anne, engelli kedi, hasta reviri, yoğun bakım, operasyon öncesi ve sonrası bölümleri ile karantina, ön kayıt ve acil müşahede bölümleri yer alıyor. Bakımevinde yasaklı ırk köpekler için de bir bölüm bulunuyor.

Art’s Magazin  Yurt

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARI BAKIMEVİ HİZMETE GİRDİ

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!