ANTALYA BÜYÜKŞEHİR, KARAALİOĞLU PARKI’NDAKİ İZİNSİZ YAPILARI YIKIYOR

service

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR, KARAALİOĞLU PARKI’NDAKİ İZİNSİZ YAPILARI YIKIYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Karaalioğlu Parkı içerisinde tespit edilen izinsiz yapıları yıkıyor. 

Karaalioğlu Parkı’nda özel bir işletmeye kiraya verilen alandaki izinsiz yapılarla ilgili çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi ekipleri, alandaki izinsiz yapılara müdahale etti. Zabıta ekipleri ile Fen İşleri ve Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri çay bahçesi içerisindeki sert zemini kaldırırken, izinsiz yapılan imalatları da yıkarak bölgeyi eski haline getirdi. 

ZARARLI BÖCEKLERLE KİMYASAL VE MEKANİK MÜCADELE

Karaalioğlu Parkı içerisinde başta palmiye ağaçlarında görülen kırmızı palmiye böceğinin yanı sıra son zamanlarda meşe ve çınar ağaçlarında uzun anten böceği ile peyzaj ağaçlarında dip kurdu zararlısı görülmeye başlandı. Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, bu zararlılara karşı kimyasal ve mekanik mücadele başlattı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Çiğdem Hacıoğlu, son zamanlar dip kurdu zararlısının ağaçların köklerinden girerek, ağaçla toprağın buluşma noktasına zarar verdiğini söyledi. 

Hacıoğlu, şu açıklamayı yaptı:

“Karaalioğlu Parkı içerisindeki bazı ağaçlarda uzun anten böceği zararlısı ve kırmızı palmiye böceğinin yanı sıra dip kurdu zararlısı bazı peyzaj ağacımıza zarar verdi. Yıllardır bu konuyla ilgili kimyasal mücadele ve budama gibi mekaniksel mücadele yapıyoruz. Yol alamadığımız noktalarda bu ağaçların devrilme, can ve mal kaybı riskini ortadan kaldırmak ve en önemlisi de diğer ağaçların zarar görmesini engellemek için bu ağaçları ilgili kurumlardan gerekli izinlerini alarak alandan kaldırıyoruz.  Her kaldırdığımız ağacın yerine daha yeşil bir Antalya için hemen yeni ağaç dikiyoruz.  Maalesef zarar gören birkaç tane ağacımız vardı. Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda teknik ekibimiz inceleme yaptı ve olası risklere karşı birkaç ağaç alandan kaldırdı. Dikim mevsiminin başlamasıyla birlikte bugüne kadar Antalya’mıza 15 bin ağaç diktik. Yeni ağaçlar ve peyzaj çalışmalarımızla kentimizi güzelleştirme devam edeceğiz.”

 

Art’s Magazin  Yurt

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR, KARAALİOĞLU PARKI’NDAKİ İZİNSİZ YAPILARI YIKIYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!