ANTALYA BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDEN ÇOCUK İSTİSMARINA ORTAK TEPKİ

featured
service

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDEN ÇOCUK İSTİSMARINA ORTAK TEPKİ

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi, 2022 yılının son meclis toplantısında, İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürü Cafer Koçyiğit’in, İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızını 6 yaşındayken evlendirmesine ilişkin, ortak tepki gösterdi. Meclis’teki tüm parti grupları, çocuk istismarının kabul edilemeyeceğini belirterek, olayı lanetledi. Toplantıda, kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarının kınandığı ortak bildiri okundu. 

Büyükşehir Belediye Meclisi, 2022 yılının son meclis toplantısında 81 gündem maddesini görüştü. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mesut Kocagöz’ün başkanlığında yürütülen toplantıda, grup sözcüleri tek tek söz alarak, gündem dışı konuşmalar yaptı. Meclis toplantısında, Türkiye gündemini derinden sarsan ve yoğun tepkilere neden olan İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızını 6 yaşındayken ‘imam nikahıyla evlendirmesi’ olayı kınandı. CHP Grup Sözcüsü Deniz Filiz tarafından ortak bildiri metni okundu. Ortak bildiri metni, şöyle:

“Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi olarak bir sosyal sorun haline gelen kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarını şiddetle kınıyor ve bu cinayetlerin önlenmesini durdurulmasını istiyor, kadının cinsel fiziksel ve psikolojik bir bütünlüğünün dokunulmaz olduğunu, kadın insan haklarının temel insan hakları olduğunu, düstur edinerek kadın ve çocuklara yönelik şiddet ihmal ve istismar olaylarına anında müdahale etmek, gerekli psikolojik sosyal ve yasal işlemlerin başlatılmasını sağlamak, kamuoyunu bu konuda duyarlı hale getirmek amacıyla her zaman hazır olduğumuzu belirtmek isteriz.”

Art’s Magazin  Gündem

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDEN ÇOCUK İSTİSMARINA ORTAK TEPKİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!