ANTALYA BÜYÜKŞEHİR’DEN DİJİTAL TANITIM HAMLESİ

featured
service

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR’DEN DİJİTAL TANITIM HAMLESİ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, kentin dijital tanıtımının dünyaya, Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (ANTAB) tarafından uygulamaya konulan www.antalya.com.tr ile yapılacağını açıkladı. 

ANTAB 2022 Yılı Kasım Ayı Toplantısı, ANTAB ve Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in başkanlığında yürütüldü. Meclis Toplantı Salonu’nda 9 gündem maddesi ile yapılan toplantıda, ANTAB tarafından uygulamaya konulan www.antalya.com.tr’nin de sunumu yapıldı.

Başkan Böcek, Antalya’da bugüne kadar belediyeleri tek çatı altında toplayan bir turizm birliği kurulmadığına dikkat çekerek, şöyle konuştu:

“ANTAB SİYASET ÜSTÜ BİR KURUM”

“Sadece Aksu ve Gündoğmuş Belediyelerimiz bu birliğe katılmadı. Siyasi görüşleri farklı olsa da diğer birçok belediyemiz katıldı. Burada turizmcilerimiz, meclis üyelerimiz var. ANTAB siyaset üstü bir kurumdur. Antalya’mıza bu yıl 13 milyonu yabancı olmak üzere toplamda yaklaşık 23 milyon ziyaretçi geldi. Misafirlerimiz Antalya ile ilgili tüm bilgileri alabileceği www.antalya.com.tr adresimizden görebilecek. Her gelen gün geçen günden daha iyi olacak.”

Kentin turizmine  katkı sağlayacak etkinlikler düzenlediklerini de sözlerine ekleyen Böcek, “Altın Portakal Film Festivali ve Piyano Festivali’nin yanına Yörük Festivali, Gastronomi ve HobiFest gibi yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgisini çekecek önemli festivaller ekledik. ANTAB olarak kısa süre içerisinde Turist Çağrı Merkezi ve Antalya Turist Kart projelerini hayata geçireceğiz. Altyapı çalışmaları yapılıyor” dedi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN BİRLİK ÜYELERİNE ÜCRETSİZ STANT TAHSİSİ

ANTAB Meclisi’nde, 8-11 Şubat 2023 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenmesi planlanan ‘26. EMİTT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilgili firmadan satın alınan 500 metrekare stant alanının, birliğin üye ilçelerine ücretsiz tahsis edilmesi de oybirliği ile kabul edildi. 

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR’DEN DİJİTAL TANITIM HAMLESİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!