ANTALYA BÜYÜKŞEHİR’DEN KORKUTELİ AKYAR MAHALLESİ’NDE YOL YENİLEME ÇALIŞMASI

featured
service

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR’DEN KORKUTELİ AKYAR MAHALLESİ’NDE YOL YENİLEME ÇALIŞMASI

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, kent genelinde bozulan yolları konforlu hale getirmek için çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Korkuteli ilçesine bağlı Akyar Mahallesi’nin grup yolu yenileniyor.

Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı altyapı ekipleri, Korkuteli ilçesinde sekiz kilometrelik Akyar Mahallesi grup yolunu zamanla deforme olması sebebiyle iş makineleri ile söküyor. Yağmur suyunun yolu bozmaması için belirlenen bölgelere büz koyan ekipler, mevcut büz ağızlarını ve şarampolleri de temizliyor. İlçeye kurulan konkasörden kamyonlarla dolgu malzemesi getiren ekipler, malzemeleri grup yoluna sererek silindir ile sıkıştırıyor. 

Akyar Mahalle Muhtarı Muharrem Günal, yolda yağış nedeniyle oyuklar meydana geldiğini belirterek, Başkan Muhittin Böcek’e Korkuteli muhtarlar toplantısında durumu anlattıklarını, Başkan Böcek’in de yolun yapılması talimatını verdiğini dile getirdi. Muhtar Günal, çalışmalar için Böcek’e teşekkür etti. 

Akyar sakinlerinden Memiş Günal yolun sıkıntılı olduğunu aktararak, “Aldığımız hizmet karşısında çok memnunum. Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Yolun her tarafı bozuktu. Yıllarca yapılmadı bugün yapılması bizi memnun ediyor” dedi. 

Başka bir sakin Mustafa Kartop ise yolun bozuk olması nedeniyle arabaların ön düzeninin sık sık bozulduğunu söyleyerek, “Burası günde üç dört kez kullandığım bir yol. Allah razı olsun yapandan. Başkanımız Muhittin Böcek’e çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Art’s Magazin  Yurt

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR’DEN KORKUTELİ AKYAR MAHALLESİ’NDE YOL YENİLEME ÇALIŞMASI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!