ANTALYA BÜYÜKŞEHİR’İN ELEKTRİKLİ OTOBÜSLERİ ÜCRETSİZ KAMPÜS SEFERLERİNE DEVAM EDİYOR 

featured
service

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR’İN ELEKTRİKLİ OTOBÜSLERİ ÜCRETSİZ KAMPÜS SEFERLERİNE DEVAM EDİYOR 

                    <p><span style="font-weight: 400;">Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Akdeniz Üniversitesi’nde öğrencilerin ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla çevre dostu elektrikli otobüsler ile başlattığı kampüs içi ücretsiz ulaşım seferleri devam ediyor.  </span></p>

Üniversite öğrencilerine yurt imkanı sağlayan, her ay 5 metreküp suyu öğrencilere ücretsiz olarak kullandıran Büyükşehir Belediyesi, son olarak ücretsiz ulaşım desteği sundu. ‘Çevre ve Doğa Dostu Antalya’ hedefiyle Büyükşehir’in araç filosuna katılan sıfır emisyonlu çevre dostu elektrikli otobüsler, Akdeniz Üniversitesi kampüsü içinde öğrencilerin ulaşımını kolaylaştırıyor. Elektrikli otobüsler ile günlük 2 bin 500 öğrencinin üniversite içinde ulaşımı sağlanıyor. Sabah 06.00’da başlayan ücretsiz seferler gece 23.00’e kadar sürüyor. 

Söz konusu uygulamayla Antalya’nın ilk defa elektrikli otobüsler ile tanıştığını söyleyen Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Lokman Atasoy, şöyle konuştu:

“SIFIR KARBON VE SIFIR EMİSYON”

“Başkanımız Muhittin Böcek, toplu taşıma filosuna yeni kazandırılan elektrikli otobüslerin özellikle üniversite öğrencilerinin hizmetinde olmasını istedi. Aralık ayı itibariyle Akdeniz Üniversitesi içerisinde iki tane elektrikli otobüs ücretsiz ulaşım hizmeti vermeye başladı. Günlük yaklaşık 2 bin 500 öğrencimiz bu hizmetten faydalanıyor. Elektrikli otobüslerin en büyük katkısı sıfır karbon ve sıfır emisyon olması. 2050 hedefini nötr karbon ilan eden Türkiye’ye örnek olan bir belediyeyiz. Bu kapsamda bu otobüsler 200 ton karbondioksite eşdeğer olan 481 ağacımızın emisyon azaltımını sağlıyor. Ekonomik olarak da dizel otobüslere göre üç kat daha fazla yakıt tasarrufu sağlıyor.”

ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR 

Akdeniz Üniversitesi öğrencileri elektrikli otobüsler ile verilen ulaşım hizmetinden dolayı memnuniyetlerini, şu sözlerle dile getirdi:

-Burcu Çelik:  “Bizim çok iyi bir uygulama. Sınav haftasında olduğumuz için zaman bizim için çok önemli. Otobüslerle fakültemize kolaylıkla ulaşabiliyoruz. Ücretsiz olması da sevindirici. Başkan Muhittin Böcek’e çok teşekkür ederim.

-Berkay Çetin: “Otobüsün çevre ve doğa dostu olması sevindirici. Yolculuk sırasında motor sesi duymuyoruz gayet sessiz olması da hoşuma gitti. Biz öğrencilerin bu hizmetten ücretsiz faydalanması da güzel bir uygulama olmuş. Muhittin Böcek Başkan’a teşekkür ederim.”

Art’s Magazin  Yurt

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR’İN ELEKTRİKLİ OTOBÜSLERİ ÜCRETSİZ KAMPÜS SEFERLERİNE DEVAM EDİYOR 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!