Büyükşehir’den üniversite öğrencilerine 8 bin TL eğitim desteği

Büyükşehir’den üniversite öğrencilerine 8 bin TL eğitim desteği Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya’da ikamet eden ve ilk kez üniversite eğitimi gören ihtiyaç sahibi öğrencilere 8 ay boyunca aylık bin lira eğitim desteği verecek. Başvurular https://atabem.antalya.bel.tr/egitimdestekbasvuru/ adresinden online ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyükşehir’den üniversite öğrencilerine 8 bin TL eğitim desteği

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya’da ikamet eden ve ilk kez üniversite eğitimi gören ihtiyaç sahibi öğrencilere 8 ay boyunca aylık bin lira eğitim desteği verecek. Başvurular https://atabem.antalya.bel.tr/egitimdestekbasvuru/ adresinden online olarak yapılacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in üniversite öğrencilerine desteği sürüyor. Açtığı kız ve erkek öğrenci yurtları ile üniversite öğrencilerinin barınma desteği veren Antalya Büyükşehir Belediyesi, hayat pahalılığı nedeniyle zorlanan öğrencilerin şimdi de eğitim masraflarına katkı sağlıyor.

Aylık bin lira

Büyükşehir Belediyesi, Antalya’da ikamet eden ve ilk kez üniversiteyi kazanan ihtiyaç sahibi üniversite birinci sınıf öğrencilerine 8 ay boyunca aylık bin lira eğitim desteği verme kararı aldı. Üniversitelerde aktif öğrenci kaydı bulunan, yapılacak inceleme sonucu ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen öğrenciler, 2023-2024 eğitim yılında toplam 8 bin lira eğitim desteği alabilecek.

“Gençlerimizin yanındayız”

Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı duyuruda, “Her zaman geleceğimizin teminatı öğrencilerimize, eğitime destek olmaya devam ediyoruz. Bu destekle, öğrencilerin eğitim masraflarına katkıda bulunmayı ve onların eğitimlerini sürdürmelerine yardımcı olmayı hedefliyoruz” dedi.

Başvuru şartları ve tarihleri

Eğitime destek başvurusu yapacak öğrencilerin Antalya il sınırları içinde ikamet etmeleri gerekiyor. Eğitim desteği, üniversiteye yeni kayıt yapan 1. sınıf öğrencilerine verilecek. Eğitime destek başvuruları, 19 Eylül 2023 tarihinde başlayacak ve 4 Ekim 2023 tarihine kadar devam edecek. Başvurular https://atabem.antalya.bel.tr/egitimdestekbasvuru/ adresinden online olarak yapılacak.

Büyükşehir’den üniversite öğrencilerine 8 bin TL eğitim desteği Art’s MagazinSon Dakika

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!