DÖŞEMEALTI’NDA CEMEVİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DÖŞEMEALTI’NDA CEMEVİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

Döşemealtı Belediyesi ile Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanlığı arasında imzalanan protokol ile imar planlarında kültür alanı olarak ayrılan Yeşilbayır Mahallesi’ndeki alana Cemevi ve Kültür Merkezi inşa edilecek.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Binali Efe, Belediye Meclis salonunda düzenlenen törenle, protokolü imzaladı. Törene, alevi derneklerinin başkan ve yöneticileri, hemşeri dernekleri başkan ve üyeleri ile sivil toplum örgütü üyeleri katıldı.

“HEPİMİZ EŞİTİZ KARDEŞİZ”

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Binali Efe, törende yaptığı konuşmada katılan dernek ve vakıf başkanlarına teşekkür ederken, Döşemealtı’nda yapılacak Cemevi ve Kültür Merkezi’nin en kısa sürede hizmete girmesi için çalışmaları hep birlikte yapacaklarını söyledi.

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’e verdiği destek için teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “İnsanları dil, din ırk ayırt etmeden, alevi sünni, Türk, Kürt, Laz, Çerkez demeden sadece insan olduğu için gönülden kucaklanmasına ihtiyacımız var. Biz biriz hepimiz eşitiz kardeşiz. Değerli Başkanımız Turgay Genç, ilçede ihtiyaç olan Cemevi ve Kültür Merkezi için bizlere kapılarını sonuna kadar açtı. Cemevimizin yapılması için protokol imzalayarak yer tahsisinde bulundu. Kendisine tüm alevi canlar adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

PROTOKOL İMZALANDI

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ise “Hiç kimseyi ayrıştırmadan herkesin kardeşçe yaşam hakları için var gücümle çalışmaktan büyük gurur duyuyorum. Yaklaşık 9 yıldır devam eden belediye başkanlığım ve onun öncesinde Büyükşehir İmar Komisyonu’ndaki görevim sırasında ben bu alanların belirlenmesini yaptım. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Döşemealtı Şube’mizin talebi doğrultusunda hemen kolları sıvadık ve hazırlanan bu iş birliği protokolüne imza attık. İlçemizde yaşayan alevi canların ibadet edebilecekleri cemevimizin yapılabilmesi için daha önce Kültür Merkezi ve Cemevi olarak planladığımız bölgenin tahsisini gerçekleştirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Art’s Magazin  Yurt

DÖŞEMEALTI’NDA CEMEVİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!