GAZETECİ ALİ ORHAN LAZALOĞLU’NUN ADI MURATPAŞA’DA YAŞATILACAK 

service

GAZETECİ ALİ ORHAN LAZALOĞLU’NUN ADI MURATPAŞA’DA YAŞATILACAK 

Antalya’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren gazeteci Ali Orhan Lazaloğlu’nun adı, Muratpaşa Çağlayan Mahallesi’nde bulunan parkta yaşatılacak.  

Samsun’da uzun yıllar gazetecilik yaptıktan sonra Antalya’da da çeşitli gazete, radyo ve televizyonlarda mesleğini sürdüren ve geçen aralık ayının sonunda tedavi gördüğü hastanede hayata veda eden Ali Orhan Lazaloğlu’nun adı Muratpaşa’da bir parkta yaşatılacak. 

Muratpaşa Belediye Meclisi İsim Verme Komisyonu konuyla ilgili, Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı İdris Taş, Genel Sekreter Rasim Gündüz, Lazaloğlu’nun son çalıştığı kurum olan Kanal V’nin Haber Müdürü Ali Buldu, Lazaloğlu’nun eşi ve kızının da katılımıyla toplandı. Toplantıda, Çağlayan Mahallesi’nde iki ve Güzeloba Mahallesi’nde bir parka gazetecinin isminin verilmesi değerlendirildi. Yerinde yapılan incelemenin ardından Çağlayan Mahallesi’nde 2041. ve 2044. Sokaklarda yer alan yaklaşık 2 bin 500 metrekare genişliğindeki parka ‘Gazeteci Ali Orhan Lazaloğlu Parkı’ adının verilmesi uygun görüldü. Parka isim verilmesine ilişkin komisyon raporu, belediyenin Şubat ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda karara bağlanacak.

Komisyon toplantısının açılışına katılan Belediye Başkanı Ümit Uysal, Lazaloğlu’nun insanlara sevgiyle yaklaşan, mesleğini icra ederken dikkatli, eleştirirken bile son derece zarif, ince, hatırnaz bir insan olduğunu dile getirdi. Uysal, “Gazetecilikte şehrimize emek vermiş, doğru bir örnek teşkil etmiş ve gelecek gazeteci kuşaklarına da emsal olabilecek biri olduğunu için adını bir parkımızda yaşatmak istedik. Tekrar şehrimize, bütün basın camiamıza, ailesine, sevenlerine, dostlarına başsağlığı diliyoruz” diye konuştu. 

AGC Başkanı Taş ise gazetecinin halka ve gerçeğe olan sorumluluğunun patronuna karşı sorumluluğundan önce geldiğinin altını çizerek, “Ali Orhan, bu bilinç içerisinde yayın yaptı. Gerçek bir gazeteciydi. Mesleğe yeni başlayacaklara rol model oldu. Şimdi hatırası Antalya’da yaşayacak. Muratpaşa Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederim” dedi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Art’s Magazin  Yurt

GAZETECİ ALİ ORHAN LAZALOĞLU’NUN ADI MURATPAŞA’DA YAŞATILACAK 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!