HABER SPİKERİ ECE ÜNER, ANTTALKS’UN KONUĞU OLDU 

service

HABER SPİKERİ ECE ÜNER, ANTTALKS’UN KONUĞU OLDU 

                    <p><span style="font-weight: 400;">Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Adalet ve Demokrasi Haftası’ kapsamında düzenlenen Anttalks etkinliğinin son konuğu, haber spikeri Ece Üner oldu.</span></p>

Büyükşehir Belediyesi, ‘İlham Veren Başarı Hikayeleri’ adıyla düzenlediği Anttalks’ta başarılı isimleri ve hikayelerini yurttaşlarla buluşturmayı sürdürüyor. Bu çerçevede haber spikeri Ece Üner’in konuşmacı olarak katıldığı etkinlik, Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı. Gençlerin ilgi gösterdiği etkinliğe, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de katıldı.  

Ece Üner etkinlikte katılımcılarla mesleki deneyimlerini paylaştı; toplumda demokrasi bilincini artırmak için demokraside inancı yeniden üretmenin ve daha ileri taşımaya çalışmanın önemli olduğunu söyledi. Üner,   gazeteci-yazar Uğur Mumcu’nun “Bir kişiye yapılan haksızlık bütün topluma karşı işlenmiş bir suçtur” sözünü hatırlatarak, “Bu bilinci paylaşmak bu sorumluluğu yerleştirmek zorundayız. Uygarca paylaşılan sorumluluk bilinci özgürlüğün ve demokrasinin de tek güvencesidir. Bu güvence sağlanmadıkça demokrasinin temeline bir taş bile konmuş olmaz” dedi. 

Suikast sonucu yaşamını yitiren gazetecileri saygıyla andığını belirten Üner, şunları söyledi:

“24 Ocak 1993 yılında hayatını kaybeden gazeteci Uğur Mumcu başta olmak üzere suikast sonucu öldürülen tüm gazetecileri saygıyla anıyorum. Ülkenin gündemine hançer gibi saplanan bu olaydan sonra ve bu olayın öncesinde hayatını kaybeden gazetecilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.”

Konuşmasının ardından Başkan Böcek’e teşekkür eden Üner, “Sayın Başkan, Cumhuriyet’in 100’üncü yılı ve Demokrasi Haftası kapsamında insan hakları, bireylerin salt insan olmakla kazandıkları haklarını tekrardan ifade etmek için beni Antalya halkı ile buluşturdunuz. Bu nedenle yapılan bu etkinlik için sizlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Böcek de Üner’e teşekkür ederek, konuğuna çiçek ve plaket takdim etti. Böcek, şöyle konuştu:

“Ece Hanım hayatı boyunca edinmiş olduğu tecrübeleri bizlerle paylaştı. Çocuklarımızın istismara uğramadığı, gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, bütün vatandaşlarımızın mutlu ve huzurlu olduğu güzel günlerde buluşacağız.”

 

 

 

Art’s Magazin  Yurt

HABER SPİKERİ ECE ÜNER, ANTTALKS’UN KONUĞU OLDU 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!