Kaş’ta Lengüme Köprüsü’nün temeli atıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kaş’ta Lengüme Köprüsü’nün temeli atıldı

Antalya’nın Kaş ilçesinde Lengüme (Çamlıova) Köprüsü’nün temeli atıldı. Köprü tamamlandığında ilçedeki birçok kırsal mahalleyi birbirine bağlayacak.

Çamlıova Mahallesi’nde düzenlenen temel atma programına katılan Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, yaptığı konuşmada, Orman ve Su İşleri Bakanlığının Lengüme Köprüsü’nün yapımını üstlendiğini ifade etti.

Köprünün Devlet Su İşleri eliyle yapımına başlandığını aktaran Başkan Ulutaş, “2019 yerel seçimlerinde hemşehrilerimize taahhüt ettiğimiz sözleri bir bir yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Başkan Ulutaş, köprünün sahil yerleşimlerle yaylaları birbirine bağlayan önemli bir geçiş noktasında yer aldığına işaret ederek, “Buradaki Karaçay Deresi’nin debisi kış aylarında çok yükseliyor. Özellikle yaylaya gitmek isteyen, oradan dönmek isteyenler burada uzun yıllardır sıkıntı çekiyordu, araçlar yolda kalıyordu. Vatandaşlarımızın beklentisi bu köprünün yapılması yönündeydi. 2019 yerel seçimlerinde “köprüyü yapacağız” diye taahhütte bulunmuştuk, bunu yatırım çalışmalarımız içerisine almıştık. Yaptığımız görüşmeler neticesinde Orman ve Su İşleri Bakanlığımız bu köprünün yapımını üstlendi. Devlet Su İşleri eliyle bu köprünün yapımına başlandı. İnşallah yakın zamanda tamamlanacak, hemşehrilerimizin hizmetine sunulacak.” diye konuştu.

28 metre uzunluğunda, 10 metre genişliğinde ve 6 metre yüksekliğinde olacak Lengüme Köprüsü’nün, ilçedeki Çayköy, Çavdır, Sahil Palamut, Aklar ve Çamlıköy ile Çamlıova, Yayla Palamut, Başdargaz, Yuvacık ve Sütleğen mahallelerini birbirine bağlayarak, ulaşımda büyük kolaylık sağlayacağı bildirildi.

Kaş’ta Lengüme Köprüsü’nün temeli atıldı Art’s MagazinSon Dakika

Kaş’ta Lengüme Köprüsü’nün temeli atıldı

Kaş’ta Lengüme Köprüsü’nün temeli atıldı

Kaş’ta Lengüme Köprüsü’nün temeli atıldı

Kaş’ta Lengüme Köprüsü’nün temeli atıldı

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!