Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

KONYAALTI BELEDİYESİ, KONTROLSÜZ NÜFUS ARTIŞINA KARŞI ÖNLEM ALACAK… SEMİH ESEN: “YALNIZ KALSAM DA GERİ ADIM ATMAYACAĞIM”

featured
service

KONYAALTI BELEDİYESİ, KONTROLSÜZ NÜFUS ARTIŞINA KARŞI ÖNLEM ALACAK… SEMİH ESEN: “YALNIZ KALSAM DA GERİ ADIM ATMAYACAĞIM”

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, ilçe nüfusunun kontrolsüz bir şekilde artmaması için her türlü önlemi alacaklarını belirterek, “Bu konuda sağduyulu kamuoyunun benim yanımda olmasını umuyorum. Ancak yalnız da kalsam da geri adım atmayacağım” dedi.

Konyaaltı Belediyesi ile Jeofizik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi’nin ortaklaşa düzenlediği ‘Deprem Konferansı’nda konuşan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, 1999’da Gölcük’te meydana gelen depremden yeteri kadar ders alınmadığını kaydederek, “Kahramanmaraş depremiyle zemin ve bina ilişkisi ne kadar önemli olduğunu gördük. Bunu, belediye bünyesinde çalışan konunun uzmanları, meslek odaları ve tüm kamuoyuyla konuşacağız ve tedbirlerimizi ona göre alacağız” dedi.

“KONYAALTI’NDA NÜFUS ARTMAMALI”

Yapılan son meclis ile zemin türüne göre Konyaaltı’nda inşa edilecek binalar için ‘fore kazık’ sistemi ile temel atılmasını mecburi kıldıklarını paylaşan Esen, bu adımın bir an önce atılması gerektiğini vurguladı. Kentlerin hızlı büyüdüğünü söyleyen Esen, Çukurova, Ankara ve İstanbul örneklerini vererek, şunları söyledi:

“Kentler hızla büyüyorlar. Bunun çeşitli nedenleri var. Çukurova büyüdü. Urfa’dan Batman’dan, Diyarbakır’dan, Elazığ’dan, Erzincan’dan göç aldı. Çünkü verimliydi, tarım vardı ve işçi lazımdı. Ankara büyüdü, çünkü Başkent olmuştu. Şimdi Antalya büyüyor. Kontrolsüz bir şekilde büyüyor. Belediye Başkanı olarak söylemek istiyorum; bir şehir ve bir ilçe tüm göç taleplerini karşılamak zorunda değildir. Konyaaltı’nın nüfusunun kontrolsüz bir şekilde artmaması lazım. Buraya gelecek olan göç taleplerini karşılamak mecburiyetinde değil. Koşulları uygun değil. Bu birçok il ve ilçe için de geçerli. İstanbul her türlü göç talebini karşılamaya müsait değilmiş demek ki.”

Konyaaltı nüfusunun kontrolsüz bir şekilde artmaması gerektiğini söyleyen Başkan Esen, bunun önüne geçmek için görevde olduğu süre boyunca yeni imar alanlarına izin vermeyeceklerinin altını çizdi. Bu konuda tek başına kalsa bile geri adım atmayacağını aktaran Esen, şöyle konuştu:

“Batı Çevre Yolu’nun batısından başlayarak Karatepe, Kır Mahallesi ve yukarıda Doyran’a kadar olan bölge. Toplamı hemen hemen 2 bin hektar eden bir bölgenin kentsel genişleme olarak plandan değiştirilmesini ve buralara 0.80 emsalli bir yerleşim alanı oluşturulması isteniyor. Biz burada görevde olduğumuz sürece bunu yapmayacağız. Açıkça söylüyorum. Buranın kentsel genişleme olarak planlanmasını üzerlerine 0.80 emsalle daireler inşa etmelerini kabul etmeyeceğim. Açıkça söylüyorum, oraya imar açılmasına karşı duracağım. Benim görev yaptığım sürece oralar açılmayacak. Bu konuyla ilgili beni eleştirecek olanlar olacaktır. Bu konuda sağduyulu kamuoyunun benim yanımda olmasını umuyorum. Yalnızda kalsam da bunu yapmayacağım. Bunun her türlü insanların menfaati olduğunu inşallah acı bir şekilde yaşayarak görmeyiz. Acı bir şekilde yaşayarak görmediğimiz için herkes beni suçlayacak. Onu da göze alıyorum.”

Art’s Magazin  Yurt

KONYAALTI BELEDİYESİ, KONTROLSÜZ NÜFUS ARTIŞINA KARŞI ÖNLEM ALACAK… SEMİH ESEN: “YALNIZ KALSAM DA GERİ ADIM ATMAYACAĞIM”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!