KONYAALTI BELEDİYESİ’NİN DEPREM BÖLGESİNE GIDA VE KONTEYNER DESTEĞİ SÜRÜYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KONYAALTI BELEDİYESİ’NİN DEPREM BÖLGESİNE GIDA VE KONTEYNER DESTEĞİ SÜRÜYOR

Konyaaltı Belediyesi, deprem bölgesine gıda ve konteyner desteğini sürdürüyor. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Ekiplerimiz özellikle merkezden uzak, az yardım giden köylerde kapı kapı dolaşarak en çok ihtiyaç duyulan malzemeleri birebir vatandaşlarımıza ulaştırıyor” dedi.

Konyaaltı Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından afet bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle barınma ihtiyacının ilk sırada geldiği afet bölgesine konteyner ve temel ihtiyaç malzemesi göndermeye devam ettiklerini aktaran Başkan Esen, şunları söyledi:

“O bölgeyi çok iyi biliyorum. Kış aylarını çadırda geçirmenin mümkün olmadığı bir coğrafyada insanlarımız çok zor şartlarda yaşamını devam ettirmek zorunda kaldılar. Bu yüzden elimizden geldiği ölçüde konteyner tedarik ederek afetzede vatandaşlarımıza ulaştırmaya devam ediyoruz.’’ 

Belediye ekiplerinin afetin ilk günlerinden bu yana gerek enkaz altındaki yurttaşlar gerek enkaz kaldırma çalışmaları için iş makineleri ve arama-kurtarma ekibiyle görev aldığının da altını çizen Esen, sözlerini şöyle tamamladı:

‘’Bölgede, barınma ihtiyacı olduğu kadar gıda ve temel ihtiyaç malzemesi ihtiyacı da var. Ekiplerimiz özellikle merkezden uzak, az yardım giden köylerde kapı kapı dolaşarak en çok ihtiyaç duyulan malzemeleri birebir vatandaşlarımıza ulaştırıyor. Deprem bölgesinde olan ve Antalya’ya gelen afetzede vatandaşlarımız için de çalışmalarımız devam edecek.’’ 

 

 

Art’s Magazin  Yurt

KONYAALTI BELEDİYESİ’NİN DEPREM BÖLGESİNE GIDA VE KONTEYNER DESTEĞİ SÜRÜYOR

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!