KUMLUCA BELEDİYESİ, 2023 TURİZM SEZONU İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI 

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KUMLUCA BELEDİYESİ, 2023 TURİZM SEZONU İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI 

Kent Park Halk Plajı, Fener Halk Plajı ve Beykent Plajı’na Mavi Bayrak kazandıran Kumluca Belediyesi, 2023 turizm sezonu için çalışmalara başladı.

Plaj ve marinalara verilen uluslararası bir çevre ödülü olan Mavi Bayrak; Kumluca Belediyesi’nin 2020 yılından beri sürdürdüğü çalışmalarla Kent Park Halk Plajı, Fener Halk Plajı ve Beykent Plajı’na kazandırıldı. Kumluca Belediyesi, bu sezon da plajlarına Mavi Bayrak kazandırmayı hedefliyor.

Uluslararası Mavi Bayrak jürisi, bu yılki Mavi Bayrak ödüllerinin kazananlarını da açıkladı. Türkiye; 551 plaj, 23 marina, 14 turizm teknesi ve 10 bireysel yatla dünya 3’üncüsü oldu. Elde edilen başarıda Antalya 231 plaj, 5 marina ve 14 turizm teknesi ile Türkiye’ye en çok Mavi Bayrak getiren il oldu.

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, “Kumluca, üç Mavi Bayrak’lı plajıyla ülkemizin bu başarısına katkı sağladı. Mavi Bayrak demek, temiz ve güvenilir plaj demek, hedeflerimiz her yıl artarak devam edecek. Kumluca’yı alternatif turizmin Antalya’daki Başkenti haline getireceğiz. Bütün turistleri sahillerimize getireceğiz. Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından yürütülen denetimlere hazırız” dedi.

 

 

Art’s Magazin  Yurt

KUMLUCA BELEDİYESİ, 2023 TURİZM SEZONU İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI 

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!