METEOROLOJİ’DEN ANTALYA’NIN BATI KESİMLERİ İÇİN SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

featured
service

METEOROLOJİ’DEN ANTALYA’NIN BATI KESİMLERİ İÇİN SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Antalya’da salı gününden beri devam eden ve hayatı olumsuz etkileyen sağanak yağışa ilişkin yurttaşları uyardı. Meteoroloji, yağışın yarın akşama kadar batı kesimlerinde devam etmesinin beklendiğini bildirerek, “Meydana gelmesi muhtemel; sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” açıklamasını yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Antalya’nın kıyı kesimlerinde beklenen kuvvetli yağışa ilişkin yurttaşları uyardı. Meteorolojiden konuya ilişkin bugün yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Antalya çevrelerinde halen devam eden kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; bu akşam saatlerinden itibaren etkisini azaltacağı, ancak Antalya’nın batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2), Finike, Kumluca, Kemer ilçelerine ise yer yer çok kuvvetli (40-75 kg/m2) olarak 13.01.2023 Cuma günü akşam saatlerine kadar devam edeceği tahmin ediliyor. Meydana gelmesi muhtemel; sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

 

Art’s Magazin  Gündem

METEOROLOJİ’DEN ANTALYA’NIN BATI KESİMLERİ İÇİN SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!