MUHİTTİN BÖCEK, KORKUTELİ’DE MUHTAR VE SİVİL TOPLUM KURULUŞU TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MUHİTTİN BÖCEK, KORKUTELİ’DE MUHTAR VE SİVİL TOPLUM KURULUŞU TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Korkuteli’de muhtar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile buluşarak, sorun, talep ve önerileri dinledi. Korkuteli’de 68 milyon lira yatırımla sebze-meyve kurutma entegre tesisi kuracaklarını belirten Başkan Böcek, tesisin 4 ay içinde tamamlanacağını açıkladı. 

Korkuteli’deki buluşmaya Başkan Böcek, Millet İttifakı Antalya Milletvekilleri ve İl Başkanları, 44 muhtar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcisi katıldı. Buluşmada sorun ve taleplerini dinleyen Başkan Böcek, 4 yıldır kimseyi ötekileştirmeden, ortak akılla Antalya’yı yönettiklerini kaydetti. 

Bütçesine göre Türkiye’nin en borçlu belediyesini devraldıklarını hatırlatan Başkan Böcek, “Korkmadık, yılmadık. Vaat ettiklerimizden fazlasını yaptık. Maaş ödeyemez dediler. 13 bin 500 çalışanımızın maaşlarını günü geçmeden ödedik. Kamu kurum kuruluşlarına günü geçmiş tek bir borcumuz yok” dedi.

Sulama birliklerinin enerji giderinin yüzde 80’ini karşıladıklarını kaydeden Başkan Böcek, şunları söyledi:

“Kapalı devre sulama sistemleri kuruyor, sulama borusu desteği sağlıyoruz. Akıllı tarım uygulamalarına geçtik. Fidan, tohum destekleri, tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği, kooperatiflere süt tankı desteği, hamur makinası desteği, üzüm sıkma makinesi desteği, ceviz kabuğu soyma makinesi desteği, nar suyu sıkma makinesi desteği veriyoruz. Kovan desteği ve hayvancılık destekleri sağlıyoruz. Meraları ıslah ediyoruz.”

180 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

Asfalt planlamasını yaptıklarını da paylaşan Böcek, haziran ayında asfalt sezonunun başlamasıyla birlikte Korkuteli’nin 58 mahallesinde asfalt konusunda yapılması gereken ne varsa yapacaklarını aktardı. Korkuteli Bozova Mahallesi’ne Sebze-Meyve Kurutma Entegre Tesisi kuracaklarını dile getiren Böcek, 68 milyon liraya mal olacak tesiste, üretim fazlası sebze ve meyvelerin değerlendirilerek kurutulup, ihraç edileceğine işaret etti. Başkan Böcek, 4 ay içinde tamamlanacak tesiste 180 kişinin istihdam edileceğini açıkladı. 

 

 

Art’s Magazin  Yurt

MUHİTTİN BÖCEK, KORKUTELİ’DE MUHTAR VE SİVİL TOPLUM KURULUŞU TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!