MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI UYSAL, HIRVATİSTAN’DA ANTALYA VE KALEİÇİ’Nİ TANITTI 

featured
service

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI UYSAL, HIRVATİSTAN’DA ANTALYA VE KALEİÇİ’Nİ TANITTI 

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Hırvatistan’ın Biograd na Moru şehrinde katıldığı ‘Şehir Günü’ etkinliğinde, Balkanların dört bir yanından gelen belediye başkanlarına Antalya ve Kaleiçi’ni tanıttı.

Başkan Uysal, Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlendiği ve 7’nci yılını geride bırakan Kaleiçi Old Town Festivali’nin daimi katılımcıları arasında yer alan Hırvatistan’ın Biograd na Moru belediyesinin ‘Şehir Günü’ etkinliğine katıldı. Uysal, Belediye Başkanı Ivan Knez ve Şehir Meclisi Başkanı Ivana Stamicar’ın davetlisi olarak etkinlikte yer aldı.

Hırvatistan’ın ortaçağda başkentliğini de yapan Biograd na Moru’nun ‘Şehir Günü’nün açılışı Biograd na Moru Lisesi oditoryumunda düzenlendi. Açılışta, Başkan Uysal’ın yanı sıra Hırvatistan Bölgesel Kalkınma ve AB Fonları Bakanı Sime Erlic, UNESCO Dünya Miras listesinde yer alan Hırvatistan’ın eski kentlerinden Zadar’ın Valisi Bozidar Longin, Romanya, Bosna-Hersek, Slovenya gibi Balkan ülkelerinden belediye başkanları ve heyetler yer aldı.

Uysal konuşmasında, Kaleiçi Old Town Festivali’nin ilk yıllarında başlayan Muratpaşa ve Biograd na Moru arasındaki dostluğun her yıl daha da güçlendiğini söyledi. Uysal, bu yıl 8’incisi düzenlenecek festivalin şehirler arasında kalıcı barış, dostluk ve kültür köprüsü oluşturduğuna dikkat çekti. Uysal, Balkanların dört bir yanından gelen belediye başkanlarına Antalya ve Kaleiçi’ni anlattı. 

 

Art’s Magazin  Yurt

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI UYSAL, HIRVATİSTAN’DA ANTALYA VE KALEİÇİ’Nİ TANITTI 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!