MURATPAŞA’DA MAHALLE İFTARLARI DEVAM EDİYOR

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MURATPAŞA’DA MAHALLE İFTARLARI DEVAM EDİYOR

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Yenigün Mahallesi’nde düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Uysal, “Muratpaşa’mızda çok örnek bir tabloyu hep sergileye geldik ve inanıyoruz ki bir gün bütün Türkiye’miz ve hatta dünya Muratpaşa’mız gibi olacak” dedi.

Muratpaşa Belediyesi’nin Ramazan ayı boyunca mahallelerde düzenleyeceği iftar programında bu kez adres Yenigün ve Kızılarık Mahalleleri oldu. İftara Başkan Uysal, eşi Ümran Uysal’la katılırken, CHP Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz da iftarda yer aldı.

Yenigün Mahallesi’ndeki iftar için saatler öncesinden mahalle sakinleri için masalar kuruldu, örtüler serildi, sandalyeler tek tek yerleştirildi. Belediyenin aşevinde pişen yemeklerin de getirilmesiyle tüm hazırlıklar tamamlandı. Ezanın okunmasıyla birlikte Muratpaşa’nın iftar sofrasında oruçlar açıldı.

Başkan Uysal, iftar sonrasında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Tuttuğunuz oruçları Allah kabul etsin. Bir kez daha burada iftar sofrasında ayrısız gayrısız bütün komşular olarak beraber, can cana olabilmeyi bize nasip eden Allah’a şükürler olsun. Bu iftar sofrasında sizlerden aldığımız güçle bulunabiliyor, hep beraber olabiliyor olmanın kıvancını bahşettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Komşuluğunuz, varlığınız için teşekkür ediyorum. Muratpaşa’mızda çok örnek bir tabloyu hep sergileye geldik. ‘Biz kim olursan ol gel’ diyen Mevlana’yı, ‘Bir olalım iri olalım diri olalım’ diyen Hacı Bektaş Veli’yi, ‘Sevelim sevilelim dünyayı kimseye kalmaz’ diyen Yunus Emre’yi, ‘Yurtta barış dünyada barış’ ve ‘Sadece millet için çalışınız’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü takip ediyoruz ve öyle olmaya da devam edeceğiz. İnanıyoruz ki bir gün bütün Türkiye’miz hatta dünya Muratpaşa’mız gibi olacak.”

 

Art’s Magazin  Yurt

MURATPAŞA’DA MAHALLE İFTARLARI DEVAM EDİYOR

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!