Vefa ekibi 1 haftada 173 faaliyet gerçekleştirdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vefa ekibi 1 haftada 173 faaliyet gerçekleştirdi

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde Kaymakamlığa bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların hizmetinde görev alan Vefa Sosyal Destek Grubu, ilçede son bir haftada 111 hane ziyareti ile 173 faaliyet gerçekleştirdi.

Gazipaşa Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların hizmetinde görev alan Vefa Sosyal Destek Grubu, Gazipaşa’da 46 mahallede çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, 18-22 Eylül tarihleri arasında Çobanlar, Üçkonak, Çile, Gürçam, Karaçukur, Çalıpınar, Zeytinada, Akoluk, İstiklal, Ekmel, Gökçebelen, Doğanca, Gökçesaray, Aydıncık, İstiklal, Göçük, Aydın, Karaçukur, Gürcam, Yenigüney, Gazi, Yakacık, Ilıca, Beyobası, Karatepe, Şahinler, Sugözü, Yeniköy, Çimenbağ, Ilıca, Gazi ve Yakacık mahallelerinde 111 hane ziyareti ile toplam 173 faaliyet gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılan açıklamada, “Vakfımızca tespit edilmiş, yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın hane temizliği ve kişisel bakımlarına ilişkin temel ve zaruri ihtiyaçları karşılanmıştır. Yapılan ziyaretlerde vatandaşlarımızın gönülleri alınıp, istek ve talepleri dinlenmiş hoş sohbet edilmiştir. Yatağa bağlı yaşlı ve engelli vatandaşların ihtiyaçları giderilip, hoş sohbet ile gönülleri alınmıştır. Yaşlı, engelli, kronik hasta, yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi vatandaşların kişisel bakımları yapılmış, yemekleri yapılmış, haneleri temizlenmiş, kilimleri çırpılmış, bahçeleri temizlenmiş, bahçeleri sulanmış, meyveleri toplanmış, camları silinmiş, çamaşırları yıkanıp serilmiş, bulaşıkları yıkanmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Vefa ekibi 1 haftada 173 faaliyet gerçekleştirdi Art’s MagazinSon Dakika

Vefa ekibi 1 haftada 173 faaliyet gerçekleştirdi

Vefa ekibi 1 haftada 173 faaliyet gerçekleştirdi

Vefa ekibi 1 haftada 173 faaliyet gerçekleştirdi

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!